Ostatné

Plávajúci ostrov so základným kuchynským riadom

Plávajúci ostrov so základným kuchynským riadom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plávajúci ostrov je klasika francúzskej kuchyne. Často sa pri výbere dezertov v reštaurácii vyberá, je však zriedka na naše očakávania. Pre tých, ktorí chcú skončiť raz a navždy s nevýraznými anglickými krémami a ťažkými snehovými vajcami, nemôžeme príliš odporučiť ich plávajúci ostrovný dom. A ak si myslíte, že tento recept nie je na dosah, zamyslite sa znova! S vhodným kuchynským riadom sa dá tento tradičný dezert ľahko krotiť.

Základné kuchynské potreby

Vybavením seba ako hviezdneho kuchára s obmedzeným rozpočtom by mohla byť viera tejto kolekcie kuchynských potrieb, ktorá je výsledkom spolupráce medzi Boulangerom a Marcom Meurinom. Tento šéfkuchár, ktorý sa narodil v meste Lens, je v súčasnosti vedúcim gurmánskej reštaurácie v zámku Château de Beaulieu, ako aj reštaurácie múzea Louvre v Lens. Boulanger, slávna francúzska značka špecializujúca sa na domáce spotrebiče, sa preto rozhodla privolať susedného profesionála, pretože táto značka je aj zo severného Francúzska. Táto nová rada zahŕňa tucet malej kuchynskej a cukrárskej náčinia, ako je pekáreň, dve biče alebo misa výtlačkov. Spomedzi nich značka ponúkla, že sme si nechali otestovať polguľové formy a termospatulu. Termospatule vyzerá ako jednoduchá silikónová kuchynská špachtle a napriek tomu robí omnoho viac, ako vám pomôže pri dotyku. Je vybavený elektronickou teplomerovou sondou a umožňuje miešanie pri regulácii teploty prípravku. S amplitúdou od 0 do 200 ° C je ideálnym partnerom na pečenie čokolády, karamelu a samozrejme pudingu. Vybratím teplomeru zo špachtle môžete tiež variť svoje mäso tak, že ho píchnete.

Zložky plávajúceho ostrova

- 4 vajcia - 125 g cukru - 1 štipka jemnej soli - 250 g plnotučného mlieka - 50 g cukru - 1 vanilka

Plávajúci ostrovný recept


Oddeľte biely od žĺtkov a odložte žĺtky. Bieli porazte štipkou soli, kým nie sú bieli dostatočne tuční. Potom nalejte cukor v daždi a pokračujte v bití vajec. Nalejte prípravok do polguľových foriem pomocou lyžice. Potom jednoducho vložte formy do mikrovlnnej rúry a začnite variť asi 30 sekúnd. Po ochladení snehových vajíčok ich vypnite a zbierajte hemisféry, aby sa vytvorili vaše gule. Na výrobu pudingu pozbierajte žĺtky, ktoré boli predtým odložené, a vložte ich do misky. Pridajte 50 g cukru a celý rozotrite šľahačkou, až kým nedosiahnete penivú a bielu zmes. Potom rozštiepte vanilkový struk na polovicu, aby ste pomocou noža získali semená. Semená nalejeme do hrnca s 250 g mlieka a celý vychladíme. Potom pridajte zmes cukru a vaječného žítka. Jemne zahrievajte panvicu pri miešaní s termosplatom. Nikdy neprestávajte miešať, kým prípravok nedosiahne 82 ° C. Ak nemáte termospatul alebo kuchynský teplomer, môžete si tiež skontrolovať varenie vášho pudingu pomocou zadnej časti drevenej lyžice. Po dosiahnutí teploty vyberte panvicu z tepla a nechajte vychladnúť. Ak chcete obslúžiť svoj plávajúci ostrov, najskôr nalejte puding do hlbokej misky. Potom usporiadajte vaječné gule do snehu na pudinku. Pre gurmánov môžete pridať aj karamelové a toastové vločkové mandle. Originálny recept od Marca Meurina
Misia bola úspešná! Kuchynské náradie dokonale splnilo svoju úlohu a môžeme dokonca pripustiť rozdrvenie na termosplate, ktoré je rovnako praktické ako lacné. Thermospatule, Essentiel B Marc Meurin, 19,99 EUR Polguľové formy, Essentiel B Marc Meurin, 17,99 €Komentáre:

  1. Fridolf

    He is surely right

  2. Hector

    Wonderful, very useful message

  3. Hann

    Úžasne, táto zábavná recenziaNapíšte správu