Informácie

5 tipov na odstránenie svinia

5 tipov na odstránenie svinia

Čo je sveter?

Väznica je dvojklíčnolistá rastlina, ktorá patrí do čeľade Convolvulaceae. Ak sa určité rastliny tejto rodiny pestujú pre svoju krásu (napríklad Ipomea a Belle de Jour), dva druhy väziviek nie sú v skutočnosti priateľmi záhradníkov.

Jedná sa o svinovník a svinovník. Tieto buriny - bežne známe ako buriny - rastú ako šalvia, vďaka neobvyklému koreňovému systému.

Hovoria tvrdú väzivosť. Odkiaľ pochádza táto povesť?


Pletivo v záhrade je skutočne veľmi ťažké odstrániť. V žiadnom prípade nesmiete urobiť chybu pri odrezávaní koreňov, pretože každá malá častica koreňa sviniačky vedie k výhonku.

Okrem toho sú semená väziviek pokryté membránou, ktorá nie je príliš zraniteľná, pretože je vodotesná a veľmi tvrdá. Nemajú preto žiadne ťažkosti s opätovným nasadením vtákmi, a preto pri narodení nových stehienok.

Môže mulčovanie zabrániť usadzovaniu plesní v záhrade?

Je skutočne nevyhnutné vyhnúť sa vtrhnutiu svincom. Mulčovacie kvetinové záhony sú účinné. Je samozrejme potrebné zvoliť kompost vhodný pre plantáže. Je len na vás, aby ste si vybrali medzi dlaždicami, zeleninovým kompostom, ílovými guľami, morskou borovicovou kôrou, kôrou z kakaových bôbov alebo dokonca mulčovou látkou.

Poskytuje ručné vytiahnutie sviniaca dobré výsledky?

Áno, ak nie sú početné rastliny väzby.

Akonáhle sa objaví viazanka alebo zaisťovacia väzba, je potrebné ju opatrne vytiahnuť, aby sa predišlo zlomeniu jej koreňov.

Preto buďte opatrní pri okopávaní a ešte horšie pri použití kultivátora, pretože je schopný postrekovať korene svätojánskeho semena. Je to zaručená invázia!

Je tepelný zabíjač burín účinný pri odstraňovaní plesní?


Ak ste nechali zviazať kvet na vašej záhrade a chcete na jej odstránenie použiť skvelé prostriedky, možno snívate o použití tepelného zabíjača burín.

Je to dobrý spôsob biologickej kontroly proti väzivosti. Ťahané modely sú určené pre profesionálov v poľnohospodárstve, ale dnes existuje prenosný termálny weeder vhodný pre malé záhrady. Spôsobuje tepelný šok, ktorý končí zničením najnáročnejších rastlín a zároveň zachováva mikroorganizmy, ktoré sa v pôde daria. Na odstránenie väziva a mnohých ďalších burín je potrebných niekoľko pasáží.

Prijmite potrebné bezpečnostné opatrenia. Tepelný ničič burín používajte až po zalievaní ošetrovaných plôch, aby ste zabránili vzniku požiaru v prípade sucha.

V záujme boja proti plesniam sa často hovorí, že hnojenie záhrady by malo byť obmedzené. Je to správne?

Naozaj. Je lepšie vyhnúť sa nadmernému hnojeniu vašej záhrady. Prítomnosť viazanky môže znamenať prebytok hnojiva.

Existujú nejaké rastliny jedovaté pre svinia?


Áno, a rastliny, ktoré sú toxické pre väznicu, predstavujú extrémne ekologický prostriedok kontroly, ktorý zabraňuje použitiu znečisťujúcich látok na ničenie burín.

Existujú dve esenciálne rastliny, ktoré sa zbavia väziviek: nematocída Tagetes, vysoká dva metre, má korene, ktoré vylučujú jed, ktorý pôsobí ako herbicíd proti väzivom. Menšia pateta tagetes, ktorá nie je nikým iným ako karafiát v Indii, je ideálna na zabránenie vzniku plesní.