Ostatné

Ako sa starať o svoj bambus a starať sa oň?

Ako sa starať o svoj bambus a starať sa oň?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnohí z nás majú bambusy. Tieto rastliny sú skutočne exotické a ľahko sa udržiavajú. Či už sú vaše bambusy vonku alebo doma, stále si vyžadujú minimálnu údržbu. Chcete poznať všetky tajomstvá zdravého bambusu? Aj my! Preto sme išli do Truffautu, kde sme sa stretli s Pierrom, veľmi priateľským profesionálom a plným dobrých rád.

Existujú rôzne druhy bambusu?

Áno, existuje veľa bambusov. Vonku nájdeme trpasličích bambusov ako je Fargézia alebo Hibanobambusa s bohatými listami a malými rozmermi, obrovských bambusov a stredných bambusov, ako sú Phyllostachys alebo Pseudosasa, ktoré sa bežne používajú na vytváranie živých plotov alebo húští. naše záhrady. Pre naše interiéry je možné mať bambusy rôznych veľkostí v kvetináčoch alebo vodné bambusy nazývané aj šťastné bambusy.

Aké sú špeciálne vlastnosti bambusu?

Bambus je veľká rastlina, ktorá môže žiť a prosperovať v ktorejkoľvek oblasti Francúzska. Bambus miluje vodu. Či už vo váze, v kvetináči alebo na zemi v záhrade, musí sa neustále hydratovať. Na druhú stranu, bambus veľmi zle neznáša extrémne chlad a musí byť chránený v prípade mrazu.

A ako chránite bambus pred chladom?

Keď teploty klesnú, bambusy už neabsorbujú vodu, pretože je zamrznutá. Preto sa odporúča bambusové nohy chrániť plachtou alebo mulčovaním. Na druhú stranu, nikdy bambusové vody, keď sú teploty negatívne. Počkajte na horúce hodiny dňa alebo do konca studeného kúzla, aby ste im dali trochu vody.

Aké príznaky by nás mali varovať?

Bambus, ktorý zožltne alebo má uzavreté listy, je dehydratovaný bambus. Preto musí byť rýchlo napojená a monitorovaná niekoľko dní.

Existuje technika pestovania bambusu?

Áno! Najprv si musíte vybrať hrniec vhodný pre veľkosť bambusu, ktorý dostane. Pred vysadením bambusu naplňte tento kvetináč pôdou na zalievanie a zalejte ju. Mali by ste tiež zalievať korene bambusu pred jeho výsadbou.

Na záver?

Bambusy sú ľahko žijúce rastliny, ktoré sa ľahko udržiavajú. Stručne povedané, každý to môže mať, či už vonku alebo vo vnútri. Len sa uistite, že sú vaše bambusy dobre hydratované. Osobne odporúčam bambus každému, kto chce dať rastliny do svojej kúpeľne.