Komentáre

Rozhovor s Monique Chevry, dizajnérom a záhradníkom Jardin d'Adoué

Rozhovor s Monique Chevry, dizajnérom a záhradníkom Jardin d'Adoué


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Adoué má vynikajúce záhony starodávnych rastlín a jedinečnú zmes trvaliek a tráv. Nachádza sa na juhu na ílovo-vápencovom svahu, v srdci oblasti Lotrinska, a vyznačuje sa tým, že prezentuje rastliny terroir, rustikálne a prispôsobené chladnej a vlhkej klíme na východe. K tomuto krásnemu pozemku jedného hektára je pridaná škôlka trvalých rastlín, ktorú vytvorila aj Monique Chevry, pre ktorú bolo záhradníctvo zrejmé už od mladého veku. Stretnutie s veselou a vášnivou ženou.

Povedzte nám o svojom pozadí ...

Vždy som mal vášeň pre záhradu, ale okamžite som nenapadlo, že by som z nej urobil svoju profesiu. Domnievam sa, že povolanie materských škôl je sotva zlučiteľné s rodinným životom, pretože plány sú reštriktívne. Takže som praktizoval účtovníctvo 20 rokov, môj prvý profesionálny život tak, ako som mal, potom som mal projekt asociácie s niekým, kto by mohol začať vo svete záhradníctva. Deti vyrástli a ja som si mohol dovoliť nižší plat, aby som mohol jednoducho žiť svoju vášeň! Projekt nemohol uspieť, tak som sa pustil do dobrodružstva záhrady Adoué. Môj manžel Jean-Luc ma v tomto projekte očividne veľmi podporoval - a pomohol mi -, ale stále som ho nosil v ruke.

Ako je štruktúra Jardin d'Adoué štruktúrovaná?

Pri kúpe okolitých pozemkov sme vytvorili a rozšírili záhradu. Jeho priebeh má určitú logiku, nič však nie je pevne stanovené: rovnako ako všetky záhrady sa naša v priebehu rokov vyvíja! Celá lokalita je veľmi konzistentná a zahŕňa ružovú záhradu, dva bazény, postele trvaliek a tráv, veľa stromov a kríkov ... Jediným pravidlom, ktoré som si stanovil, je prezentovať iba rastliny prispôsobené pôde. V regióne je dosť odrôd, aby bolo možné vytvoriť krásne prírodné oblasti bohaté na farbu bez toho, aby bolo potrebné dovážať exotické rastliny alebo príliš ďaleko od regiónov.

Aké sú najtypickejšie rastliny vo vašej záhrade?

Snažím sa čo najviac oživiť staré rastliny, ktoré vznikli v regióne, tie, ktoré nazývam „babičkové rastliny“: staré zvonice, heucheres, flox ... Tie boli vo všetkých záhradách našich predkov, pretože v nedeľu slúžili na rozkvet kostolov. Mali by ste vedieť, že Lorraine poznala v 19. a 20. storočí niekoľko renomovaných záhradníkov; Preto zachovávam regionálnu tradíciu takým spôsobom, aj keď som oveľa menej slávny.

Okrem údržby a návštev záhrady máte veľa aktivít ...

Je pravda, že medzi škôlkami som dosť zaneprázdnený, môj online katalóg rastlín (//www.jardin-adoue.com/jardindadoue/2389/boutique), veľmi rušné pramene v plantážach, v údržbe, v prípade všade okolo rastlín ... Ale stále je to potešenie!
Adouova záhrada 8 chemin du Rupt d'Adoué 54690 Lay Saint Christophe Telefón: 03 83 22 68 12 Otváracie hodiny Otvorené každé popoludnie od 14:00 do 18:00, okrem stredy, nedele a sviatkov.

Pozrite si naše video: starostlivosť o ružové kríky

Všetky záhradnícke videáKomentáre:

 1. Waescburne

  pastvina

 2. Faura

  Blahoželám, aké vhodné slová ..., skvelá myšlienka

 3. Bardon

  Good little by little.

 4. Cheney

  You are not right. Som si istý. We will discuss. Write in PM, we will talk.

 5. Zaden

  your thinking simply excellent

 6. Lincoln

  Toto je vzácna vecNapíšte správu