Informácie

Kusboa Bi: prvé bioplastové kreslo od Alki

Kusboa Bi: prvé bioplastové kreslo od Alki

Obalový tvar, všetko v jednoduchosti a pohodlí. Nový a ekologický materiál: bioplast. Tu je nová stolička, ktorú predstavila Alki a ktorú navrhol dizajnér Jean Louis Iratzoki: Kusboa Bi… Na úpätí Pyrenejí v dedine Itsasu sa nachádza továreň Alki. Táto baskická spoločnosť už viac ako tridsať rokov obhajuje určitú myšlienku dizajnu: hľadanie očistenia, umiestnenie predmetu a jeho rezonancia v centre dizajnu. Výroba je miestna, použité materiály sú prírodné a ekologické. Dubové drevo tak dôležité v produktoch Alki pochádza z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom. Nová kolekcia prezentovaná spoločnosťou Alki nevybuchuje. Kuskoa Bi je prvé bioplastové kreslo.

Čo je to bioplast?

Bioplast má vlastnosti a vlastnosti podobné tým z fosílneho plastu - „klasického“ plastu. Rozdiel - a to je najdôležitejšie - spočíva v tom, že tento bioplast pochádza zo 100% rastlinných a obnoviteľných zdrojov (repa, kukuričný škrob, cukrová trstina atď.), A preto je to biologicky úplne biologicky rozložiteľný a recyklovateľný materiál. Ospravedlňte ma trochu.

Kusboa Bi, prvé bioplastové kreslo

Stolička Kusboa Bi, ktorú si predstavil talentovaný Jean Louis Iratzoki, je preto prvou stoličkou na trhu s bioplastami. Zámerom bolo vytvoriť pohodlné a obálkové kreslo s polokonkávnou škrupinou - vyrobené z bioplastu pre tých, ktorí ho nenasledovali - umiestnené na pevný drevený stojan. K dispozícii je aj čalúnená verzia.
www.alki.fr