Užitočný

Ako udržiavať trávnik v zime?

Ako udržiavať trávnik v zime?

Ak je vegetácia v zime v pokoji, záhradník nie je nevyhnutne potrebný. Trávnik si zaslúži malú pozornosť aj v mimosezónnom období. Boj proti burinám a machom, prechádzanie prevzdušňovačom ... Charly z Jardilandu nám všetkým hovorí o starostlivosti o trávnik v zime a poskytuje nám rady, čo robiť.

Mali by sme pripraviť trávu pred príchodom zimy?

Je to nevyhnutné. Predtým, ako budete myslieť na údržbu vášho trávnika v zime, je nevyhnutné ho kosiť tesne pred sezónou. Ideálna výška kosenia je maximálne päť centimetrov. Tento rez posilní korene odolnejšieho trávnika. Je dôležité, aby sa kosenie pred zimou uskutočňovalo pred prvými mrazmi. Ak kosíte po mrazu, riskujete vystavenie trávnika chorobám a bude menej schopný vydržať nízke teploty.

Čo by sa nemalo robiť v zime, aby trávnik vyzeral dobre?

Keď veľa pršalo a záhrada je úplne vlhká, je vhodné trávnik nez pošliapať. Tým sa zabráni zanechaniu tvrdohlavých odtlačkov prstov na mäkkej pôde. Ak musíte používať koliesko, radšej sa vyhnite kríženiu trávnika, pretože koleso môže zanechať neatraktívnu koľaj.

Je v zimnom období potrebné trávenie buriny?

Regulácia buriny je dokonca nevyhnutná, ak chcete na jar mať chybný trávnik. Účinkom zimných burín sa obmedzuje invázia burín - tieto mierne invazívne buriny a chráni trávnik pred nebezpečenstvom udusenia vo veľkých množstvách. Pre dôsledné odburinenie musí byť burina odstránená s koreňom a nielen nad vzdušnou časťou. Ak je zima veľmi vlhká a pôda sa snaží vyschnúť, zvážte vytvorenie cesty na mulčovanie, ktorá by umožňovala prístup do všetkých oblastí trávnika bez zanechania stopy v zamočenej pôde.

Ako odstrániť penu pokrývajúcu trávu?

Vlhkosť pomáha rozvíjať machy a trávnik môže trpieť. Ak chcete odstrániť mach, využite výhodu trávenia trávnika v zime. To môže skutočne udusiť váš trávnik. Zbavuje ho svetla a trávnik zožltne. Protipenivý produkt je nevyhnutný. Zopakujte operáciu tesne pred príchodom jari. Keď má anti-pena účinok, odstráňte tiež vysušenú penu.

Je v zime potrebné hnojivo pre trávnik?

Vášmu trávniku môžete skutočne trochu pomôcť prírodným hnojivom. Najmä ak trávnik zožltne, pretože preukáže, že je nedostatočný. Potaš, dusík a fosfor sú nevyhnutné pre krásu a zdravie trávnika. Dobre vyvážená, táto malá premena bude pre neho prínosom. V ideálnom prípade použite pomaly pôsobiace prírodné hnojivo, aby ste zabránili koseniu v zime. A nezabudnite vetrať trávnik hneď po príchode jari vďaka špeciálnemu prevzdušňovaču.