Informácie

Prečo jeme palacinky à la Chandeleur?

Prečo jeme palacinky à la Chandeleur?

Každý rok, 2. februára, sa palacinky opečú v mnohých domácnostiach vo Francúzsku. Candlemas, kresťanský sviatok, ktorý uzatvára vianočný čas, pochádza z festivalu sviečok, ktorý siaha až k Rimanom. Návrat k tradícii, ktorá prešla storočiami!

Candlemas: predková oslava

Ak je pre mnohých Candlemas synonymom palaciniek, málokto vie, že ide o veľmi starú párty. V rímskych dobách bol 2. február oslavou na počesť boha Pana, boha prírody. Celú noc veriaci chodili po uliciach Ríma a pochodne v rukách. S kresťanstvom galónsko-rímskeho ľudu sa kresťanské slávnosti stávajú pohanské festivaly, napríklad Vianoce. V tejto súvislosti sa pápež Gelasius 1 rozhodol v roku 472 Christianizovať sviatok sviečok, ktorý potom pripomína pamätné vystúpenie dieťaťa Ježiša Krista v chráme.

A tento príbeh palaciniek?

Počas semienok sviečok sa konali prvé semená roka. Podľa mýtu, ak by roľníci v Deň sviatočných sviatkov neobjavili palacinky, budúci rok by bola zlá polia zlá. Prebytočná pšeničná múka sa potom použila na výrobu palaciniek, ktoré sa okrem toho, že im chýbali, museli vyrábať veľmi zvláštnym spôsobom: Louis d'or v ľavej ruke a panvica na ich opekanie pravá ruka.

Rôzne recepty v závislosti od regiónu

Ak sprievody dnes zmizli, palacinky zostávajú súčasťou Candlemas! Recepty sa tiež líšia v závislosti od rôznych regiónov Francúzska. Tradíciu Candlemas sprevádza v Provence palacinky jemne voňajúce pomarančovým kvetom. Na Korzike pšeničná múka ustupuje z gaštanovej múky na výrobu Nicci. Nakoniec v Marseille dokonca nahradíme palacinky raketoplánmi a lahodnými sušienkami pečiva v tvare člna.