Ostatné

Ako čistiť tapetu?

Ako čistiť tapetu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jejda, škaredá škvrna na mojej krásnej tapete! Neprepadajte panike, kým sa pustíme do čistenia, pýtame sa. Mastné, atramentové alebo omáčkové škvrny, každá nehoda má svoje riešenie. Jedno kľúčové slovo: dobre poznať povahu tapety a rýchlo konať, aby ste predišli enkrustácii. vám poskytne tipy na ľahké čistenie tapety.

Prispôsobte sa rôznym druhom škvŕn

Prvým krokom je identifikácia škvŕn na tapete. Všimli ste si škaredého tuku na bielej tapete? Vyberte si mastenec alebo Sommières earth (ílový prášok dostupný v lekárňach za približne 4 eurá), ktorý necháte niekoľko hodín. Majú škvrny na stene? Natierajte ich bavlneným tampónom ľahko navlhčeným v zriedenom bielidle. Ak sa objaví škvrna od atramentu, ozbrojte sa handrou navlhčenou acetónom. Nezastaviteľný!

Čisté umývateľné tapety

Najjednoduchší spôsob, ako vyčistiť umývateľnú tapetu, je použiť jednoduchý a ekonomický produkt: biely ocot, tento ventilátor pre domácnosť. Lacné (priemerne 0,45 EUR na liter!), Je k dispozícii vo všetkých supermarketoch. Špongiu jednoducho navlhčite (lyžicu octu zmiešanú s litrom vody) a škvrnu jemne trite do vymazania.

Vyčistite nevyprateľnú tapetu

Aby sme nepoškodili vašu peknú stenu, ale hlavne zvlnili tapetu, používame tu látku veľmi mierne navlhčenú mydlovou vodou. Špička konečnej babičky? Strúhanka na chlieb alebo biela školská guma, ktorú jemne utierate proti škvrnám, aby sa papier nerozpadol.).

Vyčistite kovovú alebo vinylovú tapetu

Výhodou vinylovej tapety je to, že je pevná a najčastejšie odolná voči treniu. Z dobrého dôvodu sa používa v detských izbách a vo vlhkých miestnostiach. Špongia navlhčená mydlovou vodou a voilou.