Tipy

Ochrana plantáží pred králikmi

Ochrana plantáží pred králikmi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Králik je veľmi milé zviera, ktoré sa v našich záhradách, najmä na vidieku, pozýva bez komplexov. Je však schopný reprodukovať sa rýchlosťou svetla. Kolónie králikov môžu spôsobiť extrémnu devastáciu a spôsobiť stratu úrody. Spýtali sme sa Charly de Jardiland, aké je najlepšie riešenie na ochranu plantáží pred králikmi.

O králikoch sa hovorí, že sa množia šialene rýchlo. Informácie alebo intoxikované?

Rýchlosť reprodukcie králika nie je legenda! Gestácia trvá iba 28 dní a králik môže porodiť 15 až 20 mladých králikov v jednom vrhu. Vo voľnej prírode je králik neúprosne hnojiteľný od januára do začiatku augusta a po celý rok v chove. Pri priemernom množstve 6 litrov za rok si neodvažujeme predstaviť počet králikov, ktorý to predstavuje za pár rokov, s vedomím, že tento hlodavec dosahuje pohlavnú zrelosť medzi 4 a 8 mesiacmi v závislosti od plemena. Nikto nezabudol na dramatickú kolonizáciu Austrálie týmto štvornohým votrelcom, zdrojom vzniku smrtiaceho vírusu, Myxomatózou a jeho zavedením do Austrálie. Musíme sa preto ujať vedenia v tvár mimoriadnej plodnosti tohto malého hlodavca, pretože je zničujúci, keď sa dotýka. Škoda, ktorú na záhrade vytvára, nie je nevyhnutná. Existujú pacifistické prostriedky na ochranu plantáží pred králikmi.

Funguje mlieko proti králikom naozaj?

Túto techniku ​​je možné vyskúšať. Stačí striekať mlieko na mrkvové vrcholy alebo listy kapusty. Po niekoľkých dňoch mlieko zhlukne a vydáva zvláštnu vôňu, ktorú králik nenávidí. Avšak, toto je ťažké riešenie implementovať vo veľkej zeleninovej záhrade. Najmä od každého zalievania alebo každého dažďa, po prepláchnutí zeleniny, sa musí táto operácia opakovať.

Existujú účinné repelenty králikov?

Repelenty nájdete v špecializovaných predajniach, ktoré sú účinné proti králikom niekoľko dní. Žiadny z nich však nie je dostatočne aktívny. Tieto produkty nakoniec strácajú svoju repelentnosť a králiky sa znovu usadzujú rýchlosťou blesku.

Je plot dobrým riešením na ochranu plantáží pred králikmi a zajacami?

Naozaj si môžete kúpiť králikový plot na oplotenie zeleninovej záhrady alebo dokonca celej pôdy, ktorú vlastníme. To predstavuje značné náklady, je to však atraktívne riešenie. V každom prípade je to doteraz najúčinnejšia prehliadka proti králikom okrem intenzívneho lovu. Plot má aspoň schopnosť chrániť plantáže vo všetkých ročných obdobiach pred neukojiteľnou chuťou zajacov a králikov na kapustu, šaláty všetkého druhu a koreňovú zeleninu, napríklad mrkvu.

Akú výšku ôk by ste si mali zvoliť, aby ste zabránili vniknutiu králikov do záhrady?

Je nevyhnutné zvoliť drôtené pletivo, ktorého vzdušná časť musí byť najmenej 100 cm. Musíte však dávať pozor na to, aby ste ploty pochovali dosť hlboko, pretože králik vykopáva nory. Je preto zaujímavé odradiť hlodavce od toho, aby sa vo voľnom čase dostal pod plot k okrasným plodinám. Neváhajte tiež nainštalovať siete okolo kmeňa mladých stromov, pretože králik ich nebude váhať vyplieniť rezákov.

Poškodzuje králik aj záhradu pre potešenie?

V zeleninovej záhrade králiky Garenne a zajacov spôsobujú veľké zmätok, pretože sa živia mnohými listovými a koreňovou zeleninou. Ale nenávidia žiarovky, práve naopak! Takže buďte opatrní so svojimi kvitnúcimi rastlinami, ktoré ste vysadili s vášňou na ozdobenie svojho prírodného priestoru. Kráľovský plot opäť udrží túto neuveriteľnú katastrofu preč a zanechá v centre pozornosti letné žiarovky pre skalky, ale aj pre Pompon Dahlias, kaktus Dahlia, pre rôzne odrody tak voňavých hyacintov alebo pre obrovský Canna a toľko iní.Komentáre:

 1. Viramar

  Sorry to interrupt you, but, in my opinion, there is another way to resolve the issue.

 2. Talford

  Je to neuveriteľné!

 3. Rio

  Thank you, it was very pleasant to read and draw certain conclusions for myself.

 4. Fegul

  What words ... great, the remarkable sentence

 5. Dout

  Blog design is still important, and whatever you say, but even from a physiological point of view, it is more pleasant to read text on a white background, surrounded by some kind of nice outline. Of course, brightness is needed, but after all, a person does not come to the site in order to spend 5 seconds here, he wants to read something - who is new, who is to view comments on blogs. I, too, sometimes come back because of the comments. to see what the people poured there. There are times when the topic is developed that the tin turns out. Voľný. Prepáč. while.Napíšte správu