Užitočný

Čo robiť na záhrade v prípade krupobitia?

Čo robiť na záhrade v prípade krupobitia?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď sú krupobitie často krátke, môžu záhradníka obťažovať poškodením vegetácie. Stromy, okrasné kríky, ovocné stromy, zelenina a kvitnúce rastliny bohužiaľ nechávajú pár peria. Charly de Jardiland nás uisťuje: všetko sa nestratilo. Je možné zachrániť väčšinu prichádzajúcej plodiny a zeleniny, ako aj hraničné a masívne kvitnúce rastliny.

Čo robiť, keď krupobitie zničilo ovocné stromy?

Ak sa ovocný strom objaví po liahni po vzhľade ako lunárna krajina, ovocné stromy sa dajú obnoviť. Musíte sa rýchlo vyzbrojiť rezačkou a prerezávaním nožníc na rezanie vetiev, stoniek a vetvičiek, ktoré boli zlomené. Vždy používajte dokonale dezinfikované rezné nástroje, aby ste predišli riziku kontaminácie rastlín. Skontrolujte vetvy, ktoré sa majú zachovať, a vyhoďte prípadné zranenia borovicovým dechtom predávaným v špecializovaných predajniach. Ak už existujú plody, odstráňte všetky tie, ktoré boli poškodené krupobitím.

Môže krupobitie spôsobiť, že rastliny hnijú?

Je to skutočne riziko. To je dôvod, prečo je nevyhnutné - po oprave zlomenia - ošetriť rastliny zmesou Bordeaux. Bude pôsobiť ako ochranca proti plesniam. Vegetácia by mala zachytiť dych od huby, pretože zmes Bordeaux pôsobí ako prírodný štít.

Po krupobení sa zdá, že masívy boli pošliapané. Nie je všetko zničené?

V okrasnej záhrade po sprche krupobitia vždy dôjde k stratám. Našťastie však môžeme zachrániť veľa trvalých rastlín, ako je napríklad pivónsky ker, všetky rudbeckia alebo dokonca Nasturtium tuberose a všetky dahlia. Veľká rodina begónií, ktorých stonky sa lámajú ako sklo, tiež veľmi trpí sprchou krupobitia. Prvým povinným krokom je odstránenie toho, čo je rozbité alebo poškodené. Potom zostáva pokusiť sa udržať pár pukov, ktoré umožnia každej rastline znovu sa narodiť.

Prudká krupobitie spevňuje pôdu postelí a zeleninovú záhradu. Čo robiť, aby ste to napravili?

Ihneď po sprchovaní krupobitím sa musia ošetrené rastliny ošetriť. Pôda v záhrade musí byť suchá, aby mohla byť obnovená na pôvodný vzhľad. Potom bude stačiť zasiahnuť do toho, čo sa nazýva kôra práporu, to znamená tento tvrdý film suchej zeme. Jediným riešením je opatrné okopávanie, aby sa pôda uvoľnila. Korene budú môcť opäť súčasne dýchať.

Keď krupica zničila zeleninovú záhradu, je ešte niečo urobiť, aby ste zachránili letnú úrodu?

Paradajky, baklažány, šaláty, cukety a mnoho ďalších letných výrobkov zo zeleninovej záhrady sa musia väčšinou vymeniť. Preto je nevyhnutné začať siatím znova, ak sezóna nie je príliš neskoro, alebo si kúpiť zariadenie ... želajúc si, aby skleníky miestnych výrobcov neboli tiež poškodené krupobitím. Nakoniec si myslím, že krupobitie môže oznámiť silné ranné mrazy na nasledujúce dni. Okamžite odložte rastliny bez mrazu z chladu.Komentáre:

 1. Traigh

  Ano, naozaj. Tak sa to stáva.

 2. Achir

  Nemáš pravdu. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 3. Tygoramar

  Je mi ľúto, ale myslím si, že robíte chybu. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, budeme hovoriť.

 4. Stanedisc

  ty si narychlo vymyslel taku neporovnatelnu odpoved?

 5. Abdul-Hadi

  I believe there is always a possibility.Napíšte správu