Ostatné

Ako opraviť strom po búrke?

Ako opraviť strom po búrke?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Búrka po svojom prechode často opúšťa pustú krajinu. Na záhrade sú stromy prvé, ktoré trpia, sú zranené, niekedy dokonca úplne rozdrvené, a dumbfounded eyes ponúkajú zející rany. Na opravu stromu pomliaždeného búrkou je potrebné urýchlene konať. Charly de Jardiland nám vysvetľuje, ako znížiť poranenú vetvu a ako jej pomôcť liečiť, aby sa zabránilo invázii patogénnych húb.

Predtým, ako nám poviete, ako opraviť stromy poškodené búrkou, môžete nám pripomenúť bezpečnostné pravidlá, ktoré treba dodržiavať?

Pred prácou s motorovou pílou na stromoch oslabených silným vetrom je skutočne nevyhnutné prijať všetky potrebné opatrenia. Najskôr nosíme ochranné rukavice, prilbu a pár ochranných okuliarov. Potom sa postupuje opatrne, aby sa rebrík stabilizoval a ktorý sa použije na dosiahnutie vysokých vetiev. Musíme začať starostlivosťou o poškodené stromy, ktoré by mohli ohroziť ľudí. Preto sa stromy, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti domu a prístupy, musia opravovať ako prvé.

Ako znížiť vetvu stromu roztrhnutú búrkou?

Po kontrole stromov poškodených víchricou ich začneme opravovať. Všetky malé vetvy umiestnené na každej poškodenej veľkej vetve musia byť odstránené. Začíname na konci a končíme najbližšie ku kmeňu. Až potom sme v dvoch etapách odrezali veľkú vetvu odtrhnutú búrkou. Znížime hmotnosť tým, že ju najprv odrežeme asi na tridsať centimetrov od kmeňa a potom odrezáme zvyšok vetvy. Operácia sa opakuje pre každú zranenú vetvu. Na čisté rezy je nevyhnutné vybaviť dezinfikovaným a dokonale naostreným nástrojom.

Ako zabrániť tomu, aby sa voda dostala do kmeňov stromov?

Je potrebné konať čo najrýchlejšie tak, že sa cez každú oblasť kmeňa, ktorá bude zranená, prechádza liečenie. Predovšetkým je potrebné dbať na to, aby zakrývala celú ranu. Vyhnite sa tmelu so živicovými a rastlinnými olejmi, o ktorých sa vo vedeckom svete stále diskutuje, jeho účinnosť sa však nepreukázala.

Je hlina účinná pri hojení rán stromu?

Hlina, známa tiež ako hlina, je zďaleka najlepším riešením na izoláciu rezu od vetvy. Je to vynikajúca ochrana pred polyporami. Sú to lignivorózne agens, to znamená patogénne huby nebezpečné pre zdravie stromu, pretože sú schopné rozložiť všetky svoje tkanivá. Môžu útočiť útočne tým, že sa usadia pod kôrou bez toho, aby si niekto všimol ich prítomnosť. Z tohto dôvodu je potrebné poranené konáre okamžite po búrke orezať a rany stromov liečiť hlinkou bez čakania.

Čo môžete urobiť, keď sú dve vetvy stromu jednoducho rozdelené?

Rozumie sa, že tieto odvetvia nebudeme môcť odrezať, ale musíme ich opäť naliehavo konsolidovať. Ak je vidlička mierne rozdelená, môže byť vystužená pružným pásom, aby nedošlo k poraneniu stromu. Ak je štrbina veľká, úloha sa stáva zložitejšou. V takom prípade sa po vŕtaní priskrutkujú kovové tyče, aby sa vidlica dotiahla.