Komentáre

Z kúpeľne sa stáva obývacia izba

Z kúpeľne sa stáva obývacia izba


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V kúpeľni už nie je len povinný prechod na niekoľko minút denne! Teraz má svoje miesto medzi obytnými miestnosťami domu.

Investujte do kúpeľne

Kúpeľňa sa stáva čoraz dôležitejšou z hľadiska pohodlia domova. Je tiež stále funkčnejší a dizajnový: na dekoračnej strane nie je nič náhodné. Prevezmeme toaletu, pretože sa tam cítime dobre a my sa chceme na chvíľu zdržať. Preto je usporiadanie nevyhnutné: v útulnej kúpeľni, kde si chcete vziať čas na seba, sa rozhodnete pridať koberec, vankúše alebo malé kreslo, ak je dostatok space. Každodenné používanie kúpeľne už nie je len „kúpeľňa“: zastavíte sa tam, aby ste si vo vani prečítali dobrú knihu alebo si napríklad vypočuli hudbu. Kúpeľňa rýmuje sa pokoj.

Kúpeľňa, miesto na bývanie

Samozrejme sa tam nebudeme usadzovať, ale jeme viac ako umývanie, je to miestnosť vyhradená na oddych a rozmaznávanie. To je jedna zo špecifických funkcií kúpeľne, rovnako ako obývacia izba alebo jedáleň majú svoje vlastné. Nie je neobvyklé nájsť v kúpeľni svetelné efekty, domáce vône, masážne vane a prepracovanú dekoráciu, ktorá vytvára osobitnú a osobnú atmosféru. Ak kladieme čoraz väčší dôraz na všetky izby v dome, je to predovšetkým preto, že nám chýba dostatok priestoru, aby sme ich všetky mohli využiť na maximum. Okrem toho sú apartmány niekedy zle vyvážené a malý priestor tak môže ťažiť z kúpeľne dobrej veľkosti, čím sa optimalizuje povrch tejto miestnosti. Hovoríme tiež o obývacej izbe v prípade rodičovských apartmánov, pretože spálňa a kúpeľňa tvoria celok, jednotku izby.
Keď hovoríme o kúpeľni postavenej ako obývacia izba, znamená to, že teraz venujeme toľko pozornosti kúpeľni ako obývacej izbe a že sa menia dekódovacie kódy tejto miestnosti. V kúpeľni sú teraz okrasné atmosféry také výrazné ako v iných izbách so štýlmi, ktoré by človek považoval za nekompatibilné s kúpeľňou, napríklad v priemyselnom štýle. Obnovenie nábytku však znamená aj kúpeľňa v obývacej izbe. Dnes márnosť vyzerá ako príborník a vedľa vane je pridané kreslo. Ozdobíme tiež steny kúpeľne, ako by sme mohli urobiť pre ostatné miestnosti. Jedným slovom: robíme všetko preto, aby sme ocenili našu návštevu kúpeľne.