Tipy

Čínska kuchyňa: základné doplnky

Čínska kuchyňa: základné doplnky

Čínska kuchyňa je po celom svete známa bohatosťou chutí a rozmanitosťou jej jedál (doteraz viac ako 60 000). Reprodukcia najlepších receptov ázijskej kuchyne doma je v konečnom dôsledku pomerne jednoduchá, nestačí však mať správne ingrediencie! Varič ryže, bagety, wok, parný kôš ... kulinárske doplnky sú neoddeliteľnou súčasťou úspešnej čínskej kuchyne. S prístupom čínskeho nového roka uviedlo 5 základných doplnkov, ktoré majú doma recepty tak chutné ako exotické!

Varič na ryžu

Varič ryže, ktorý sa často nazýva varič ryže, je elektrické zariadenie, ktoré umožňuje automatické a homogénne varenie ryže bez ohľadu na jej povahu alebo pôvod. Ryža je základnou zložkou mnohých čínskych jedál a vyžaduje precízne varenie: varič ryže má tú výhodu, že je vždy dokonale pripravený, bez toho, aby bol príliš suchý alebo naopak príliš lepivý.

Wok

Wok je prezentovaný ako veľká panvica z polokoule, vybavená dvoma držadlami a niekedy aj drevenou rukoväťou. Jeho režim okamžitého varenia vám umožňuje vyprážať alebo opečiť jedlo oveľa rýchlejšie ako konvenčná panvica! Vlajkový nástroj ázijskej kuchyne podporuje zdravé varenie, pretože nevyžaduje takmer žiaden tuk: jeho nepriľnavý povlak a jeho pologuľovitý tvar uľahčujú uchopenie jedla bez toho, aby sa pripájali k podložke.

Parný kôš z bambusu

Bambusové parné koše sa používajú hlavne na varenie slávnych „dusených uhryznutí“, ktoré poteší čínskych milovníkov potravín. Sú umiestnené nad panvicu vriacej vody, takže uvoľnená para môže pomaly variť ravioli, zeleninu, mäso a ryby. Veľmi praktické, majú rôzne priemery a majú tú výhodu, že sú naskladané tak, aby uvarili niekoľko ingrediencií súčasne.

Drevené paličky a špachtle

Čínska kuchyňa si vyžaduje jemnosť a precíznosť, aby sa jedlo počas varenia nerozbilo. Drevené paličky a riad umožňujú ich jemné zaobchádzanie a zmiešanie bez toho, aby sa poškriabali wok alebo panvica. Veľmi cenovo dostupné, sú neoddeliteľné od chutného a úspešného čínskeho receptu!

Odpeňovač

Niekedy na to zabudneme, ale čínska kuchyňa ponúka veľa jedál založených na zelenine a cestovinách. Keďže sa tento vo väčšine obchodov predáva čerstvý alebo predvarený, skimmer je nevyhnutným nástrojom na ich ponorenie do vriacej vody a jeho rýchle odstránenie po jeho dokonalosti.