Informácie

6 babičiek tipy na úspešné šišky

6 babičiek tipy na úspešné šišky

Tradične ochutnávané na Mardi Gras, počas karnevalu, ktorý sa tu každý rok koná, sú šišky pripravené mnohými spôsobmi. Berlínske gule, šišky, bugne, západoindické šišky, átria, mníšky bradavíc ... výber je obrovský a prispôsobuje sa vkusu a želaniam gurmánov z celého sveta. Takže, aby ste si boli istí, že sa pri výrobe šišiek nedopustíte zvláštnej chyby, tu je niekoľko tipov a rád pre bezchybný!

Tip č. 1: Úspešné vyprážanie

Páči sa vám mäkká, chrumkavá alebo brioche strana šišiek? Ak chcete získať takúto textúru, vedzte, že výber oleja je dôležitým, dokonca nevyhnutným prvkom pre úspech vašich sladkých dobrôt. Určitým olejom sa treba vyhnúť! To je prípad palmového oleja, kokosového oleja a rastlinného oleja, ktoré sú príliš nasýtené a nepodporujú vyprážanie. Preferujte hroznový olej, ktorý veľmi dobre odoláva teplu a poskytuje vynikajúce výsledky z hľadiska vyprážania. Inak si môžete zvoliť aj arašidový alebo slnečnicový olej, ktorý tiež funguje veľmi dobre, ale pokiaľ ide o textúru, zostáva menej svetla.

Tip 2: Rôzne kvasinky

Každý recept na šišky má svoj vlastný druh droždia. Zostane vám brioška, ​​hrubá a mäkká textúra šišiek, vyberiete pekárske droždie! Upozorňujeme však, že čas odpočinku potrebný na cesto je pomerne dlhý a vyžaduje niekoľko hodín pred vami. V prípade mäkkých a chrumkavých šišiek uprednostňujte prášok do pečiva, ktorý má vlastnosť napučiavanie šišiek počas varenia. Naša rada? Vyberte si receptúru podľa času a vkusu.

Tip 3: Výber kvapaliny

Mlieko, perlivá voda alebo pivo ... použitá tekutina je tiež veľmi dôležitá. Na ľahké cesto preferujte pivo alebo perlivú vodu. V opačnom prípade vedzte, že aj studená voda. Pokiaľ ide o mlieko, má to zvláštnosť, že cesto odváži, ale naopak, prinesie viac mäkkosti. Nakoniec nezabudnite, že je možné zmiešať prvky tak, že do svojho prípravku pridáte polovicu mlieka a ďalšiu zloženú z jednej z troch vyššie uvedených tekutín, aby ste získali inú textúru.

Tip č. 4: Vyfúknite šišky

Pri varení, aby boli vaše šišky vyprážané na oboch stranách, je trikom to, aby ste si vzali polievkovú lyžicu a pokvapkali ich olejom. Takto fúkané týmto spôsobom zdvojnásobia svoj objem v mihnutia oka. Nápad na zapamätanie!

Tip 5: Vypúšťacia fáza

Ak sa pri výrobe šišiek bojíte jednej veci, zhorí to. Akonáhle sa uvarí, vyzbrojte sa skimmerom, aby ste ich odstránili z oleja na vyprážanie bez toho, aby ste prešli popáleninou. Nezabudnite vziať aj absorpčný papier na odstránenie prebytočného oleja.

Tip č. 6: Kedy posypať šišky cukrom?

Po vypustení a ochladení šišiek je čas na každú pridať cukor. Klasický alebo ľadový cukor, nezabudnite na tento krok! Ak svoje šišky posypete cukrom priamo z fritézy, cukor sa vstrebáva a nedokončíte to znova a znova! Kľúčové slovo: trpezlivosť!