Tipy

Ako nainštalovať stenu vane?

Ako nainštalovať stenu vane?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Máte peknú vaňu a radi sa kúpate a často sa sprchujete, ale máte menšie potešenie z toho, že musíte zakaždým vyčistiť škvrny po miestnosti? Bolo by škoda maskovať vaňu záclonou, ktorá navyše nie je vždy účinná. Prečo sa rozhodnúť pre stenu vane? Objavte všetky kroky na ľahkú inštaláciu obrazovky. Nájsť ďalšie články na tému: Citácie práce pre vytvorenie alebo renováciu kúpeľne

Inštalácia steny vane: pripravte si materiál

Na trhu je dostupných niekoľko modelov stien. Najbežnejšie sú tie, ktoré majú profily, tento článok popisuje inštaláciu. Závesné obrazovky sa však pri ich inštalácii príliš nelíšia. Vo všetkých prípadoch je nevyhnutné mať príručku k vášmu modelu, aby ste si mohli skontrolovať konkrétne pokyny pre používateľa a bezpečnostné pokyny týkajúce sa konkrétneho produktu. Na inštaláciu obrazovky s profilovou vaňou nepotrebujete sofistikované vybavenie. Potrebujete iba príklepovú vŕtačku, tmel, skrutky, skrutkovač a betónové zátky. Tiež plánujte vyznačenie umiestnenia skrutiek a prípadne úrovne bubliniek na dokončenie sklonu upevňovacích prvkov. Ste pripravení!

Inštalácia na stenu vane: upevnite koľajnicu

Vyhľadajte profil, ktorý bude podopierať celú vaňu a umiestnite ju zvisle k stene. V prípade potreby upravte polohu pomocou úrovne. Keď je koľajnica na svojom mieste, označte miesto pre skrutky a potom ju vyberte. Pomocou vŕtačky vytvorte otvory zodpovedajúce značkám. Ak pracujete na obkladačke, dieru, ktorá sa má vŕtať, dajte vopred na lepiace pásky, aby ste ju neúmyselne nepoškodili. Potom vŕtačku zapnite bez nárazu a pri minimálnej rýchlosti, až kým nedosiahnete betónovú vrstvu. Ak mozaika pokrýva iba časť, môžete kompenzovať rozdiel v úrovni pomocou podložky. Po dokončení vŕtania vložte hmoždinky do otvorov. Nasaďte prúžok silikónového tmelu na zadnú časť koľajnice a prilepte koľajnicu na stenu, pričom nezabudnite na otvory. Nakoniec pripevnite skrutky.

Inštalácia steny vane: nainštalujte krídlo

Opatrne vložte stenu do profilu, až kým sa miesta skrutiek nezhodujú. Vložte ich bez toho, aby ste ich úplne otočili, aby ste mohli nastaviť polohu. Možno budete potrebovať tretiu osobu alebo klin, aby ste sa uistili, že je obrazovka vodorovná. Utiahnite bočné upevňovacie skrutky a nakoniec vložte tesnenia pod zástenu.

Užite si vaňu obrazovky!

Aby sa zabezpečilo dobré utesnenie zostavy, naneste nite hygienického tmelu na obe strany koľajnice, v mieste spojenia so stenou. Pred použitím vane budete musieť čakať minimálne 24 hodín, ale výsledok stojí za to. V skutočnosti, viac ako len úžitkový objekt, je vaša nová vaňová stena dekoratívnym trendom, ktorý chráni vašu kúpeľňu a vylepšuje jej dizajn.Komentáre:

 1. Trevls

  you can say this exception :)

 2. Eilig

  In my opinion, you are making a mistake. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.

 3. Bple

  Gratulujeme, skvelá odpoveď.

 4. Rodwell

  Túto frázu som odstránil

 5. Artaxiad

  Podľa mňa si priznávaš chybu. Vstúpte, budeme diskutovať.

 6. Kigarg

  Myslím, že nemáš pravdu. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.Napíšte správu