Užitočný

Krby v regióne Paríž: Kde sme?

Krby v regióne Paríž: Kde sme?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pred niekoľkými mesiacmi francúzska vláda plánovala zakázať požiare komínov v Paríži a v Île-de-France. Hlavný dôvod? Tvrdý boj proti znečisteniu jemnými časticami, ktorý vznikol čiastočne spálením dreva vo francúzskych domácnostiach. Niekoľko týždňov pred zavedením vládneho nariadenia sa však minister životného prostredia rozhodol tento zákaz zrušiť a prehodnotiť. zhodnotí situáciu.

Požiare komínov opätovne povolené v Paríži a regióne Paríža

Aj keď mali byť zakázané od 1. januára 2015, požiare komínov v súkromných domoch sú konečne povolené vďaka zrušeniu návrhu zákona ministrom ekológie Ségolène Royal. Údaje o znečistení spôsobenom požiarmi komína predložené vláde Airparif by boli nepresné a miera jemných častíc emitovaných oveľa nižšie, ako bolo oznámené. Preto je to úľava pre mnoho rodín, ktoré budú mať v nasledujúcich rokoch úžitok z vykurovania dreva. Vláda tiež na svojom vyhradenom webe pre verejné služby špecifikuje, že je teraz možné zapáliť otvorený krb, pre jednoduché použitie pre potešenie alebo ako pomocné vykurovanie. Uzavreté krby sú v Île-de-France povolené pod podmienkou splnenia určitých emisných a výkonnostných noriem. Domáce požiare, údržba domácnosti atď. Rozprávali sme sa s Alainom Langlaisom, odborníkom na požiarne nároky v spoločnosti SARETEC, o úplnej aktualizácii požiarov komínov vo Francúzsku.

Je požiar vo Francúzsku populárny spôsob vykurovania?

Alain Langlais: „Áno, do istej miery, pretože si ako svoju hlavnú metódu vykurovania zvolilo viac ako 7 miliónov Francúzov (zdroj ADEME - júl 2013). Toto číslo neustále rastie, aj keď cena sterov neustále rastie. , a to dokonale demonštruje príťažlivosť, ktorú pre jednotlivcov predstavuje ohrev dreva. Je však potrebné poznamenať, že počet otvorených krbov sa každý rok znižuje v prospech vložiek, kachlí na drevo a kachlí na pelety, čo je skôr pozitívny z hľadiska bezpečnosti.

V tejto súvislosti sú požiare komínov každoročne zdrojom nehôd ... Do akej miery?

Sú skutočne nebezpečné a vedú pri domácich nehodách, hneď za chybnými elektrickými inštaláciami. Každý rok 11% nehôd v domácnosti je spôsobených požiarmi komína! Štatistiky okrem toho ukázali, že počas svojho života sa 1 z 3 Francúzov stane obeťou požiaru ... postava, ktorá vám spôsobuje závraty.

Akú radu by ste dali, aby ste svoj komín čo najlepšie zabezpečili?

Po prvé, dôrazne odporúčam, aby ste si najali odborníka na inštaláciu a údržbu potrubí, a nie aby ste to robili sami. Nielenže budete chránení pred poistením v prípade nehody, ale budete mať istotu, že máte zdravú a dobre nainštalovanú inštaláciu. Kominík je povinný minimálne raz ročne: zabraňuje usadzovaniu bisterov - mimoriadne horľavých - na stenách komína. Konečne zabezpečte komín a jeho okolie tak, že sa vyhnete sušeniu odevov v okolí a odstráneniu horľavých predmetov, ako sú textilné koberce a noviny, keď spustíte oheň.