Užitočný

Pohárik vajec víta veľkonočné vajíčka

Pohárik vajec víta veľkonočné vajíčka


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na veľkonočný obed, prečo si nevyrobiť jedlo s vajcom? Tu je výber šálok s vajíčkami, na ktoré sa hostia hodia, ale tiež vyzdobia váš stôl!

Veľkonočné vajíčka, tradičné jedlo

Veľkonočné sviatky sú príležitosťou vybrať si šálky na vajcia a ochutnať vajcia. Tradícia vajíčka, symbolu plodnosti, pravdepodobne pochádza zo zákazu konzumácie vajec počas pôstu. Na Veľkonočný deň sme konzumovali vajcia, ktoré sa nahromadili v predchádzajúcom období, a ozdobili sme tie, ktoré boli príliš staré na to, aby sa mohli zjesť. Tradíciou je, že zvony odchádzajú do Ríma a vracajú sa večer pred Veľkou nocou, aby rozptýlili čokoládové vajíčka do záhrad. Rituál, ktorý očarí batoľatá každý rok a ktorý zároveň znamená príchod jari!

Usporiadajte si stôl na Veľkú noc

Šálky na vajíčka umožňujú, aby sa vajce umiestnili zvislo a aby sa škrupina mohla ochutnať, pričom je celé v škrupine. Okrem pohodlia jesť vajíčko, môže byť šálka vajíčka použitá aj ako dekorácia stola. Na Veľkú noc je možné prírodné alebo zdobené vajcia jednoducho umiestniť na peknú základňu ako vrchol! Môžete ich tiež nainštalovať do pekného koša, ktorý ste predtým naplnili slamou alebo machom, napríklad ako vtáčie hniezdo. A možnosti dekorácie sa tam nekončia! Ak ste zdatní svojimi rukami a nebojíte sa jemných operácií, vyprázdnite vajíčka prepichnutím škrupiny na oboch koncoch špendlíkom a potom jemne fúknite cez jednu z dvoch dier, aby ste vyprázdnili obsah ( ktoré môžete neskôr použiť na varenie viacerých jedál). Prázdne vajce sa môže uchovávať niekoľko rokov, keď už nie je v kontakte s materiálom, ktorý obsahuje. Po dokončení tohto kroku je možné škrupiny natrieť, ozdobiť drôtom, ktorý sa premení v suspenziu alebo veniec, alebo jednoducho umiestniť do pekného priehľadného obalu, ktorý zafarbí veľkonočné jedlo!
1. Poháre na vajíčka Star Wars (sada 2) 9,90 € Kačica / 2. Poháre Adman na vajíčka (sada 4) 30 € Škandinávske dizajnové centrum / 3. Sada 4 šálky na vajcia Eggy € 25,90 Alinea / 4. Návrhové šálky na vajce písmená (sada 2) 28 € Škandinávske dizajnové centrum / 5. Sada 6 šálok vajec so zelenými bodkami mincovne 34,24 EUR Amazon / 6. Porcelánový šálka vajec so lyžičkou € 6,90 AZ Butik / 7. Mikrovlnný šálka vajec 6 , 90 € La Redoute / 8. Šálka ​​vajíčok Enigt 0,99 € Ikea / 9. Šálka ​​vajec s dizajnom vajíčok 12,51 € La Redoute / 10. Šálky na vajcia Normann v Kodani (sada 2 ks) 13 € Škandinávske dizajnové centrum