Komentáre

Ako pestovať a starať sa o sukulenty

Ako pestovať a starať sa o sukulenty


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nazývajú sa extrémne rastliny. Sukulenty sú rastliny, ktoré majú spoločné určité morfologické vlastnosti. Nepatria však do jednej rodiny. Sukulenty, ktoré sa pestujú v skleníku, vonku alebo v byte, nie sú sukulenty, na rozdiel od toho, čo sa často hovorí. Charly de Jardiland to potvrdzuje a vysvetľuje všetko o pestovaní a udržiavaní týchto sukulentov.

Mohli by ste nám uviesť niekoľko príkladov sukulentov?

Medzi sukulenty môžeme pomenovať kaktusy - sukulenty s tŕňmi, ktoré sa vyznačujú vlastnosťou vyplňovania tkanív šťavou (odtiaľ ich menom) kvôli zvýšenej odolnosti voči suchu. Suché prostredie tieto rastliny xerofytov nevystraší. Ale echeveria a begónie sú tiež sukulenty, ako napríklad aloe vera, euphorbia, muscari alebo niektoré sukulenty, ako je beaucarnea a tropické kalanchoe. Sukulenty však nie sú sukulenty. Je potrebné uznať, že sú pre amatérskeho záhradníka trochu zavádzajúce.

Ako sa pestujú sukulenty?

Sukulenty majú významnú výhodu: ľahko sa pestujú, ak si vyhradia vhodné miesto. Ak ich pestujete vonku, vložte ich priamo do nízko kyslej pôdy, ak je oblasť horúca. V daždivom regióne je lepšie vypustiť pôdu, aby sa podporil tok vody. V chladnom podnebí zasadte sukulenty pozdĺž steny, aby ste ich ochránili pred nízkymi teplotami a studeným vetrom. V týchto oblastiach sú vhodnejšie riešenia pre sukulenty skleník alebo vyhrievaný rám. V bytoch je špeciálne osvetlenie pre sukulentné kvetináče, ak je ubytovanie tmavé.

Je skalka ideálnym miestom pre sukulenty?

Sukulenty sú v skutočnosti veľmi často zoskupené v skalke chránenej pred vetrom. Tento typ kompozície je veľmi zaujímavý, pretože umožňuje kombinovať všetky druhy sukulentov s niekedy prekvapujúcimi fyzikálnymi vlastnosťami. Pichľavé kaktusy, iné s guľovitými výrastkami, sukulenty, sukulenty s kvetmi tisíce farieb. Plíživé sukulenty, ako je rozchodník, sú určené pre skalky.

Udržiavanie sukulentov sa považuje za ľahké. K čomu to vrie?

Sukulenty sú rastliny, ktoré sa prispôsobujú niekedy extrémnym situáciám, najmä pokiaľ ide o teploty. Uchovávajú to, čo musia odolávať, ako skutočné kamene! Pokiaľ ide o kaktusy z Ameriky, od 17. storočia sme ich v Európe prekvitali. Aklimatizácia nebola zložitá; to isté platí pre sukulenty z Afriky. Okrem toho majú povesť, že sa tešili takmer všade. To nevylučuje, aby sa pri nákupe sukulentov požiadal o radu záhradníckeho odborníka.

Môžeme rezať sukulenty?

Rezanie sukulentov je hračka a poskytuje dobré výsledky. Je to skutočné klonovanie, pretože dáva nové rastliny zhodné s materskými rastlinami. Odoberie sa dobre napučaný list, to znamená ten, ktorý obsahuje dostatočný zásobný materiál, aby nevyschol. List by mal byť položený rovno na kvetináč bez toho, aby sa dotýkal zeme. Jeho rana sa musí najskôr uzdraviť. To je miesto, kde sa malé korene vytvoria za pár týždňov, potom rozety, ktoré vydajú listy. Zostáva zasadiť nový sukulent do zeme a zalievať ho. Vedzte, že pre vás bude ľahké vytvoriť sukulentnú, originálnu a vznešenú dekoráciu.