Komentáre

Navštívte: Laurenceova záhrada v Beaujolais

Navštívte: Laurenceova záhrada v Beaujolais


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď interiérová maliarka Laurence vo Villefranche sur Saône a jej manžel objavili toto nádherné vlastníctvo zlatého kameňa v srdci Beaujolais, na chvíľu neváhali. Okamžite ich zvádza kúzlo, duša tohto domu, ale aj veľká záhrada, dominantná terasa s výhľadom na dedinu obklopená jej dovecote a majestátnymi lipami.


Fotokredit: DR

Obytná záhrada

Veľmi sklonený terén vyžaduje značné zemné práce. Za účelom prispôsobenia sa týmto obmedzeniam a dokonca ich využitia sa vytvárajú masívy a obytné priestory. Projekt je zverený Emile Poirier zo spoločnosti Alchemille. „Mojou prioritou bolo rešpektovať charakter domu a tiež využívať celú záhradu. Každý kútik musí byť hodný záujmu a pozvať vás, aby ste tam chodili.“
Fotokredit: Thierry Rousseau Takto si rybník oprávnene nájde svoje miesto na konci pozemku, ku ktorému sa dostanete prechodom po rade priestorov. „Vytváram záhrady, v ktorých by som žil, nie aby som im ukázal,“ hovorí. „Preto som sa s majiteľmi pýtal a podrobne som diskutoval o ich zvykoch, ich túžbách, ich chuti, pokiaľ ide o rastliny, farby, vône ... Rovnako ako vo vyznamenaní, aj tu je projekt postavený.“

Fotoredit: DR Prvé pozorovanie Emile Poiriera, ak je vchod cez bočný štít domu, je pre neho nevyhnutné vyzdvihnúť hlavnú fasádu a zorganizovať záhradu podľa tohto parametra. Podobne ako kreslená anglická záhrada, rafinovaná špirála hostí mnoho stromov stromov a krásny trávnik, ktorý predstavuje skutočný prvok dekorácie, trochu na rozdiel od štrku, ktorého proporcie sú obrátené. Tvary sú mäkké, zakrivené. Dvere lemujú dva orezané dreviny, ktoré zvýrazňujú vchod na fasádnej strane.
Fotokredit: DR

Hydrangea, staré ruže ...

Prechádzka sa prirodzene rozširuje podľa plánu premávky, ktorý vás vyzýva, aby ste prešli medzi dvoma živými ploty, ktoré sa majú spojiť a tvoriť oblúk. To umožňuje prístup do prvého priestoru venovaného hortenziám. Paniculata, quercifolia, macrophylla ... harmonicky existujú. Jednotu narušila iba prítomnosť lezúcich ruží, ktoré obliehajú múru a parfumujú záhradu. Objaví sa druhý priestor oddelený od nového zabezpečenia hedgingu. Stará ruža je majstrom okolo centrálnej kotliny. Tu je nevyhnutná symetria. Malé, stredné a veľké ruže nasledujú za sebou. Trvalé biele pelargónie pri nohách jemne zakrývajú zem. Kúzlo funguje a vôňa nás pozýva na predĺženie našej návštevy. Ale naše oči sú priťahované k rybníku s leknami, ktoré vynikajú na dne záhrady. Pirèles, mäta d'eau a dúhovka zdobia vodný bod oživený príchodmi a odchodmi zlatých rýb. Roh trávnika je zámerne ponechaný holý, vyhradený pre hry a iné slávnosti.Fotokredit: DR

Farba okolo bazénu

Návšteva pokračuje na zemi, ktorá vedie k kúpalisku. Ďalší priestor, iná atmosféra. „Chcel som sprevádzať svah vytváraním masívov, ako sú steny a striedanie jedál a pahorkatín. Nízke rastliny sa inštalujú na okraji, zatiaľ čo v strede masívu sa pri hraní hrá zmes kríkov a trvaliek. Výšky. “Japonský javor s veľmi rezanými fialovými listami vyčnieva vedľa trvalých alchemínov oceňovaných pre ich limetkovo zelený odtieň, ktorý sa nádherne zhoduje so sivým odtieňom perowskie. Veľké ružové kvety sasanky, ostrohy alebo rohy sa navzájom zvýrazňujú. Drevené orámované masívy dávajú okolo bazéna farbu. Cornus a weigelia maskujú trochu príliš impozantnú stenu, špirálu, akant a prinášajú veselosť celku. Z dôvodu presahu terasy bazéna majestátne zvíťazili kontroverzné rohovky. Pozdĺž západnej fasády nehnuteľnosti stoja japonské kdoule, ruže a aurea staršie.

Fotokredit: DR Po ceste z dreva je čas dostať sa na verandu, nie bez toho, aby ste obdivovali impozantnú španielsku borovicu ešte raz, ktorá, ako sa zdá, pozerala na dom po stáročia.

Fotografie: Thierry Rousseau Viac informácií: Záhradu Laurence vytvoril Emile Poirier z firmy Alchemille (387 Chemin du Petit Gleizé 69400 GLEIZE, 04 74 67 33 33). Rastlinné listy: Acanthus, sasanka, zimostráz, kdoule, javor, výhonok, pelargónie, hortenzie, dúhovka, lekno, spirea, weigelia.Komentáre:

 1. Conchobhar

  Rýchla odpoveď :)

 2. Briefbras

  What words ... the phenomenal, magnificent idea

 3. Warrick

  I haven't heard about such yet

 4. Orvil

  Mám rád!!!!!!!!!

 5. Wardley

  Neviem.

 6. Tihalt

  Chcel by som sa s vami porozprávať, mne je to, čo povedať na túto otázku.

 7. Connal

  žiariaca fráza

 8. Aler

  Wacker, čo je potrebná fráza..., skvelá myšlienkaNapíšte správu