Ostatné

Ako zvoliť radiátor uterákov do kúpeľne?

Ako zvoliť radiátor uterákov do kúpeľne?

Kto nesníval o tom, že ho pri výstupe zo sprchy pozdravia veľké páperie a všetky horúce uteráky? Pokiaľ ide o chlpaté uteráky, nevieme, čo vám povedať, ale pokiaľ ide o horúce uteráky, povieme iba jedno slovo: teplejšie uteráky. Ale ako nájsť cestu medzi elektrickými, vodnými, zmiešanými, vyfukujúcimi a sálavými sušičmi uterákov? Našťastie vám tu pomôže vybrať sušič uterákov, ktorý potrebujete!

Elektrický, vodný alebo zmiešaný radiátor na uteráky?

Existuje niekoľko druhov ohrievačov uterákov: elektrický radiátor : funguje nezávisle na elektrickej sieti, je ľahký a ľahko sa inštaluje; medzi elektrické sušiče uterákov, radiátor fúkania uterákov s prúdom horúceho vzduchu a sálavý radiátor má tichý odpor, teplo je jemné. Jediná nevýhoda elektrického radiátora uterákov: ľahko spotrebúva elektrinu ... - radiátor na horúcu vodu : je pripojený k ústrednému kúreniu. Výhodou tohto riešenia je, že v kúpeľni poskytuje konštantné teplo. Je to ekonomické aj praktické. - zmiešaný radiátor uterákov : kombinuje vo svojom obvode elektrický zdroj a pripojenie na ústredné kúrenie. Počas zimy čerpá energiu z teplovodnej siete a zvyšok roka z elektrického obvodu.

Sušič na uteráky Acova Plume je k dispozícii v ústrednom kúrení aj v elektrickej verzii

Aká sila mojej sušičky uterákov?

Za ideálnu pohodlnú teplotu v kúpeľni sa považuje teplota okolo 24 ° C. Na dosiahnutie tejto teploty budete musieť zvoliť vhodný výkon zariadenia. Preto bude všetko závisieť od oblasti vašej kúpeľne: počítať 100 wattov na m² a pridať 30% na kompenzáciu absorpcie tepla uterákmi. To znamená, že kúpeľňa 9 m²: (9 x 100 wattov) x 30% = 1200 wattov. Ak vaša kúpeľňa presahuje 15 m² - šťastie! - odporúča sa nainštalovať druhý zdroj tepla; nižšie bude stačiť ohrievač uterákov.

Radiátor uterákov Acova Nuage je taký ľahký ako jeho názov: vďaka hrúbke 16 mm je 3 krát ľahší ako tradičné radiátory