Komentáre

Ako vymeniť trávnik?

Ako vymeniť trávnik?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Údržba vášho trávnika nie je vždy ľahká úloha! Chcete sa vzdať svojho trávnika a jeho často náročných prác bez toho, aby ste zakrývali priestor betónovou doskou? Hľadáte pre svoju záhradu ekonomickejšiu a menej znečisťujúcu alternatívu? Christian Chaize, manažér prevádzkového marketingu Nalod's Delbard, sa rozhodol odhaliť možné alternatívy na získanie pohodlného zeleného koberca bez prílišnej údržby.

Aké sú príčiny skutočnosti, že v niektorých záhradách trávnik ťažko prežíva?

Údržba trávnika závisí od mnohých faktorov, ako sú: kosenie trávnika, frekvencia kosenia a jej údržba na jeseň. Ak sa odporúča kosiť výšku 5/8 cm, je zrejmé, že veľa ľudí má zvyk kosiť svoj trávnik príliš krátko. Tiež nie je neobvyklé, že burina a mach rastú. Tiež si všimnite, že pôda chudobná na potaš, horčík a vápnik, priestor v tieni a nedostatok slnečného svitu, zlá ventilácia pôdy a jej kyslosť dávajú ničivé trávniky bez toho, aby sa zabúdalo na móly, larvy oblátky a huby. Preto je nevyhnutné sa o ňu pravidelne starať. Stručne povedané, upravovaný trávnik má nezameniteľné znaky: riedky v miestach, tráva nadobúda škaredý vzhľad: zmení farbu na žltú, vyschne a vyzerá ako švajčiarsky syr zarastený burinou. Túto situáciu je možné pozorovať po suchom a horúcom lete na trávniku vystavenom slnku. Inak, to znamená vo veľmi tienistej a vlhkej situácii, sa môže objaviť plsť machu, ktorá dusí trávnik a podporuje choroby.

Syntetický poťah, kvetovaná tráva, pôdny pokryv, ... existuje veľa riešení, ako nahradiť trávu. Mohli by ste nám povedať o týchto rôznych riešeniach?

Rastliny prízemnej pokrývky: Rastliny prízemnej pokrývky nemôžu nahradiť mäkkosť a hladkosť trávnika. V skutočnosti väčšina z nich berie viac z rastliny ako z trávy. Niektorí: Cynodon, Zoysia tenuifolia, nazývaná trávnik mascareignes, Lippia nodiflora, Thymus serpyllum, sa zdajú byť zamieňané s trávnikom, pričom jediným rozdielom je hrubý vzhľad, menej estetický ako skutočný trávnik. V porovnaní s konvenčným trávnikom však majú mnohé výhody: obmedzené zavlažovanie a absencia kosenia. Na strane údržby je to obmedzené na nič. Takto možno natrvalo zabudnúť na skarifikáciu, kompostovanie a ďalšie údržbárske činnosti. Všimnite si tiež, že tieto stopovacie rastliny sa môžu prispôsobiť strmým pôdam a pokryť ťažké oblasti, ako je napríklad základňa veľkých stromov, alebo pre niektoré pretrvávajúce situácie dlhodobého sucha. Okrem toho, niektorí majú dobrú chuť kvetu! Uvedomte si však, že tieto rastliny neposkytujú výsledok rovnocenný výsledku anglického trávnika. Niektorí netolerujú šliapanie, iní strácajú lístie v zime, zatiaľ čo iní budú rásť trochu nepravidelne. Je preto na vás, aby ste výber svojich rastlín prispôsobili konfigurácii vašej záhrady! Kvetovaný trávnik: Ak si chcete zvoliť kvetinový trávnik s názvom japonský trávnik, je lepšie nainštalovať cestu. Nie je náhoda, že kvetinové trávniky sú známe aj pod prezývkou „japonská záhrada“. Japonci v skutočnosti rýchlo pochopili, že záhradu je možné oceniť podľa chodníkov a že naopak umožňujú zachovať pekné kvety, ktoré ju dotýkajú. Jednoduchá a rýchla inštalácia, ak sa chcete rozhodnúť pre toto riešenie, budete musieť jednoducho použiť niekoľko značiek pomocou kameňov a potom starostlivo pokosiť cesty vašej záhrady. Prakticky budete musieť iba pravidelne udržiavať trasu, aby zostala veľmi krátka. Nakoniec, ideálny v záhradách, kde tráva má problémy s prežitím, oceníte kontrast medzi vysokými kvitnúcimi trávami a posekanými cestami.
štrk: V mnohých častiach južného Francúzska si udržiavanie zeleného trávnika počas leta vyžaduje na zalievanie veľké množstvo vody. V niektorých častiach záhrady je možné nahradiť trávnik štrkom. Štrk sa použije iba ako povrchová vrstva umiestnená na zemi. Obvyklé rastliny tak nájdu ideálny substrát pre svoj vývoj, štrk jednoducho nahradí trávnik. Po inštalácii rastlín rozložíte po celej ploche rovnomernú vrstvu piesku, štrku, kamienkov alebo kamienkov (podľa vášho výberu) s hrúbkou najmenej 5 až 7 cm. Toto je obzvlášť ekologické riešenie. Taktiež neváhajte umiestniť drevené štiepky alebo iný mulč z záhradného centra na úpätie vašich plantáží. Tiež si uvedomte, že koruna vašich rastlín bude vždy chránená pred nadmernou vlhkosťou. Syntetická tráva: Syntetický trávnik sa stáva stále viac ako prírodný trávnik a je oveľa odolnejší voči UV žiareniu a opotrebovaniu. Aj lacný syntetický trávnik má teda celkom uspokojivú pevnosť a omietku. Rozdiel sa robí na materiáli umelej trávy, na jej hrúbke, farbách alebo dokonca na ohňovzdornej úprave. Podľa týchto prvkov je možné syntetický trávnik v kotúči umiestniť na zem podľa nasledujúcich fáz: Odizolovanie existujúceho povrchu: Systémový odstraňovač buriny, rotofil, kultivátor, položenie filmu proti koreňom, pridanie piesku podľa drenáže zeme alebo úroveň vyrovnať, rozvinúť valčeky a umiestniť prúžky, upevnenie spojovacích prúžkov, nastavenie prúžkov, lepenie, pribíjanie na obvode a potom kefovanie. Nemalo by sa však veriť, že syntetická tráva má nejaké nevýhody: teplo ju môže roztaviť, takže je silne kontraindikované hádzať cigarety alebo grilovať. Je lepšie zaistiť, aby boli vaše topánky čisté pred tým, ako na ne vstúpia, hrozí nebezpečenstvo, že sa na nich budú šíriť pruhy veľmi nevzhľadnej hnedej pôdy. Taktiež sa vyhnite noseniu topánok so žuvačkou, žuvačiek, ktoré sa veľmi ťažko zbavia vlákien atď. Nakoniec si všimnite, že v mraze syntetická tráva stvrdne, preto sa dôrazne odporúča nejsť po nej kvôli možným sklzu, ale tiež kvôli tomu, že by sa vlákna zlomili.

Máte nejaké rady pre ľudí, ktorí by sa rozhodli pre jedno z týchto riešení?

Podľa môjho názoru najlepším riešením zostáva tradičná tráva. Prírodné prvky sú oveľa príjemnejšie, pretože žijú a upokojujú ľudí, ktorí túži po zeleni. Na druhú stranu, ak chcete investovať do trávnika, ktorý trvá v čase a navyše ekologický, neváhajte sa rozhodnúť pre umelý trávnik. Kým prírodná tráva má životnosť 5 rokov a spotrebúva 3,7 litra / deň / m², umelý trávnik má odhadovanú životnosť medzi 15 a 30 rokmi a nespotrebúva vodu ,