Tipy

Ktoré drevo si zvoliť pre pracovnú dosku?

Ktoré drevo si zvoliť pre pracovnú dosku?

Drevené pracovné dosky dávajú kuchyni pýchu už niekoľko rokov. Veľmi estetické, sú skutočným očarujúcim prínosom! Ako si však vybrať z rôznych dostupných odrôd? Dub, jedľa, bambus alebo buk ... úvodník vám povie viac!

Pre môj pracovný plán, robustné a odolné drevo v priebehu času

Na prípravu pracovnej dosky sa odporúča použiť tvrdé alebo masívne drevo, ako je dub, bambus a javor. Sú známe svojou robustnosťou a dlhovekosťou. Je dôležité skontrolovať, či sú lakované alebo naolejované, aby sa zlepšila ich odolnosť proti vlhkosti. Tiež nevyžadujú rovnakú údržbu! Poznámka: cena dreva sa líši v závislosti od jeho kategórie a sily, pretože sa ľahko páli a škvrny. To je jedna z jeho nevýhod.

Veľmi široká škála lesov pre pracovné dosky

Pre usporiadanie kuchyne je vhodné zvoliť tmavé lesy, ako napríklad ružové drevo alebo morený dub. Ak dávate prednosť bledému drevu, bude vhodnejšie zvoliť brezu, bielený dub alebo buk. - Bambus prináša exotickú notu, zatiaľ čo blond lesy ako buk umožňujú získať jasnosť a vymyslieť škandinávsku dekoráciu. - Dub je strom, ktorý sa nachádza takmer všade v Európe a poskytuje dokonalé drevo. Na strane ceny to nie je prehnané. - Javor je ľahké drevo. Jeho mechanické vlastnosti sú podobné vlastnostiam dubu. - Buk je jedným z najdrahších lesov, ale považuje sa tiež za jeden z najlepších. Ponúka jemné zrno dreva, veľmi pekné. - Čerešňa je červenkasto hnedé drevo. Ponúka tmavšiu verziu ako iné lesy, ale zostáva veľmi trendy. Všimnite si, že je vhodné vyhnúť sa vianočný stromček!