Informácie

5 tipov babičky na čistenie ... so zemiakom!

5 tipov babičky na čistenie ... so zemiakom!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaky, ktoré sú chutné na tanieri, sa tiež ukázali ako skutoční spojenci pre domácnosť. Vyčistite jej dlaždice, dvere alebo obnovte lesk na panvici z nehrdzavejúcej ocele. Redakčný personál spoločnosti déco.fr vám poskytne niekoľko jednoduchých a ekonomických tipov.

Tip č. 1: obnovte lesk dlaždíc pomocou vody na varenie zo zemiakov

Stratila vaše dlaždica lesk? No tak, dáme vám pekný tip, ako ho vrátiť do pôvodného vzhľadu! Ak ste uvarili zemiaky na obed, ušetrite vodu na varenie. Ten vám umožní odmastiť podlahu v mihnutia oka! Nalejte vodu priamo na dlaždice a vydrhnite štetcom. Nechajte pôsobiť 10 minút a opláchnite mopom. Jednoduché a hospodárne!

Tip 2: bielite záclony zemiakovým škrobom

Môžete tiež použiť zemiakový škrob na zvýšenie lesku svojich záclon. Za týmto účelom ich vložte do práčky a potom pridajte dve lyžice škrobu do priehradky určenej na oplachovanie vody! Nezabudnite na svoje zvyčajné prádlo a potom spustite program pri teplote 40 ° C.

Tip 3: pozberajte panvicu z nehrdzavejúcej ocele

Panvice z nehrdzavejúcej ocele majú pri pravidelnom používaní tendenciu veľmi ľahko pošpiniť. Aby ste im vrátili lesk z prvých dní, mali by ste sa obrátiť na zemiaky! Rozrežte ho na polovicu, naneste na panvicu a potom opláchnite teplou vodou. Nakoniec utrite panvicu mäkkou handričkou. Tu je ako nový!

Tip 4: Vyčistite biele dvere

Už vás nebaví odtlačky prstov na vašich bielych dverách? Opravte problém zemiakovým rezom na polovicu. Rub, oplach a voila, čierna je preč!

Tip 5: žiarite zrkadlom

Odstraňovanie stôp na zrkadle môže byť niekedy veľmi ťažké! Pokiaľ nepoužívate zemiaky nakrájané na polovicu a trite celý povrch zrkadla. Potom prejdite mäkkou handričkou namočenou v zriedenom bielom octe a osušte ďalšou suchou handrou. Vaše zrkadlo znovu získa svoju žiarivosť!