Ostatné

Výukový program: namaľujte lampu Tie & Dye

Výukový program: namaľujte lampu Tie & Dye

Carine a Anne-Sophie sú dvaja novinári a blogeri, ktorí sa rozhodli stretnúť, aby vytvorili Hëllo, blog podobný časopisu (alebo naopak), inými slovami blogzine. Za týmto chladným menom skrývajú rovnako príjemné predmety životného štýlu: dekor, dizajn, skvelé ponuky, skrátka všetko, čo máme radi! Takže keď sme objavili ich príručku na prispôsobenie lampy Tie & Dye, trendu, ktorý milujeme, nemohli sme odolať, museli sme sa o ňu podeliť! Okamžite objavte tento skvelý návod, ktorý je navyše veľmi ľahko vyrobiteľný! trvanie : asi 15 min náklady : okolo 5 €

Materiál

Budete potrebovať: - papierovú lampu (závesnú lampu alebo nočnú lampu) - akrylovú farbu - plochý štetec - trochu vody - malú nádobu

Fázy

1. Začnite miešaním farby s trochou vody v nádobe tak, aby ste ju mierne riedili a pritom udržiavali dosť tmavý odtieň. Bude to vaša najtmavšia farba na spustenie Tie & Dye. Môžete vyskúšať na hárku papiera, či je odtieň pre vás ten pravý. Vaša farba by nemala byť príliš hrubá, inak sa zobrazí, keď je lampa zapnutá! 2. Namaľujte prúžok asi 5 cm na základňu vašej žiarovky. V tomto kroku majte svoju lampu na správnom mieste, to znamená, že základňa dole, aby v prípade kvapkania farby vytečila farba a nespôsobila to, aby pokazila zvyšok lampy! Taktiež buďte opatrní, aby ste príliš nekladali dôraz na kĺby vašej lampy, pretože v tomto okamihu sa farba rýchlejšie absorbuje a potom bude mať tendenciu slintať.
3. Do zmesi pridajte trochu vody, aby ste ďalej riedili farbu. Otestujte si odtieň, ktorý by mal byť svetlejší ako ten predchádzajúci. Potom natrite druhý pás 5 cm. 4. Pokračujte takto, riedite farbu, až kým nezostane takmer žiadna farba. Dajte dávku, aby ste nemuseli maľovať vrchnú časť vašej lampy. Nakoniec nechajte žiarovku zaschnúť, vždy v zvislej polohe, aby ste zabránili odkvapkávaniu.

Nakoniec

Tam idete, jednoducho si prispôsobíte svoju lampu jednoducho, rýchlo, ale výsledok je pôsobivý, nemyslíte? Dievčatá z Hëllo si vybrali vynikajúcu farbu mäty, ale samozrejme môžete použiť inú farbu, ako je ružová, žltá, nebeská modrá ... najťažšia časť bude na výber!
Ďakujeme Carine a Anne-Sophie z blogu Hëllo za ich vytvorenie! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojej tkanej maľby na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!