Komentáre

Pred / po: modernizácia haussmannovského bytu

Pred / po: modernizácia haussmannovského bytu

Nachádza sa v samom srdci mesta Annecy, byt Sabine má veľa vyhľadávaných aktív: krásne objemy, staré parketové podlahy, veľa svetla ... Tieto však neboli zvýraznené a celému chýbala. sviežosť a konzistencia. Majiteľ priestorov preto vyzval dekoratérov z agentúry Bel Ordinaire, ktorá sa špecializuje na dekoráciu interiéru a predaj starých predmetov a nábytku. Výzva? Dajte modernejšiemu dotyku tento krásny haussmannovský byt a zároveň odhaľujte chuť hostesky na cestovanie. Obaja zakladatelia spoločnosti Bel Ordinaire si preto zachovávali objemy a predefinovali priestory hraním iba na nábytku a doplnkoch, aby oživili klasickú architektúru a vylepšili každú z týchto skladieb.

Mix štýlov v obývacej izbe

pred : Povrch obývacej izby je takmer úplne obsadený veľkým jedálenským stolom, ktorý sa používa iba zriedkavo: celok je drsný a nemá konzistenciu. Pokiaľ ide o tmavé drevené okná, vážia ich veľké závesy, ktoré nemajú skutočné využitie. po : Obývacia izba si osvojila veľmi úspešný štýl Mix & Match: miestnosť bola rozjasnená krémovými a bledožltými tónmi, vďaka ktorým je sviežejšia a príjemnejšia. Z dôvodu lepšej reakcie na životný štýl majiteľa sa málo používaná jedáleň stala príjemnou „jedálňou“. Zvrásnená rohová pohovka a kreslo Eames sú usporiadané okolo majestátnej lampy Zettel Z od spoločnosti Ingo Maurer. Hľadanie svetla a prírodných materiálov bolo v tomto priestore privilegované, čo viedlo k odpočinku.

Kancelária modernizovaná ikonickými kúskami

pred : Priestor v obývačke zasahuje do priestoru venovaného práci. Kancelária, zle usporiadaná, je obmedzená na roh miestnosti. Maliari v Bel Ordinaire sa rozhodli obnoviť svoju primárnu funkciu v tejto veľkej svetelnej miestnosti tým, že ponechajú veľký priestor pre kanceláriu a usporiadajú zvyšok miestnosti v knižnici. po : V modernom a sofistikovanom duchu sa v kancelárskej knižnici s interiérovými prvkami čierneho nábytku nachádza kodanský pracovný stôl bratov Bouroullecov, ako aj kreslo Eames. Okrem toho existujú odkazy na minulosť, ako napríklad modulárna knižnica zo 70. rokov, úložisko Componibili alebo Womb Chair od Saarinen, ktoré dotvárajú pekný súčasný dotyk celku. miesto v tomto veľkom objeme.

Spätná väzba v romantickom štýle

pred : Spací priestor preplnený hustými záclonami a závesnou lampou XXL trpí zjavným nedostatkom štýlu a sviežosti. po : V romantickej spálni sa spája kovaná železná posteľ, starožitný šatník a lavica s vankúšmi a na mieru vyrobená prikrývka. Steny oživuje množstvo háčikov značkových kabátov, ktoré umožňujú štýlové ukladanie príslušenstva. Okolo krátkej postele sa v priebehu času vytvorí oblak rámov. Agence Bel Ordinary [email protected] 07 78 26 24 54