Informácie

Nezvyčajné: milovníci umenia odhadujú obraz Ikea na 2,5 milióna eur!

Nezvyčajné: milovníci umenia odhadujú obraz Ikea na 2,5 milióna eur!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Holandský moderátor Boris Lange sa rozhodol chytiť návštevníkov múzea moderného umenia vystavením maľby Ikea predávanej v obchodoch za 10 EUR. Plátno zo zbierky „Street Art“ spoločnosti Ikea je preto umiestnené v strede veľkých obrazov nesceniteľnej hodnoty. Moderátorka potom položí otázku návštevníkom múzea, aby zistila, či robia rozdiel medzi obrazom 10 EUR a majstrovským dielom. Obraz im predstavil ako dielo veľmi známeho švédskeho umelca menom „Ike Andrew“.
Reakcia týchto milovníkov umenia je dosť prekvapivá. Nielenže analyzujú plátno veľmi presne tým, že si predstavujú jeho význam alebo emócie, ktoré maliar chcel sprostredkovať, ale navyše odhadujú jeho hodnotu na niekoľko stotisíc eur. Jeden z nich dokonca predpokladal svoju cenu na 2,5 milióna eur!
Na záver moderátorka pripúšťa, že tento obraz sa predáva v Ikea za skromnú sumu 10 EUR. Mnohí sa smejú, niektorým je ťažké uveriť a iní ... dokonca o tom ani nechcú hovoriť! Tento nezvyčajný zážitok bol natočený so skrytou kamerou, pre naše najväčšie potešenie! Bohužiaľ je k dispozícii iba v angličtine, ale reakcie stoja za odbočku!