Ostatné

Drevotrieska, OSB, modulárny a lacný materiál

Drevotrieska, OSB, modulárny a lacný materiál



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hoci agglo de bois existuje od 70. rokov 20. storočia, v súčasnosti sa teší rastúcemu úspechu. Ten, ktorý tiež nazývame OSB pre „Oriented Strand Board“, je zaujímavý materiál, ktorý sa používa na dekoráciu ako v stavebníctve. Masívne, odolné, ekonomické a efektívne, drevené agglo má všetko, čo poteší. Poďme k objavu populárneho klasického materiálu.

Čo je drevotriesková doska, známa tiež ako OSB?

Drevotriesková doska sa tiež nazýva „Oriented Strand Board“, ktorá prekladá panel s tenkými orientovanými prameňmi. Narodil sa v Severnej Amerike, kde sa vyrába od 70. rokov 20. storočia a bežne sa používa v USA a Kanade. V súčasnosti sa tento materiál používa aj v celej Európe. Oceňuje sa v stavebníctve, ale aj vo výzdobe, pretože ponúka takmer neobmedzené možnosti. OSB sa vyrába z drevených pásov dlhých 6 až 8 cm a hrúbky do 0,5 mm. Tieto sa potom zostavia pomocou lepidla. Na vytvorenie panela sú nevyhnutné 3 vrstvy s rôznym zameraním, sú prekrížené.

Mnoho výhod dreva agglo

Drevené panely agglo sú nabité kvalitami. Sú pevné, ponúkajú pravidelný povrch a vynikajúcu zvukovú a tepelnú izoláciu. Drevený agglo je veľmi cenovo dostupný materiál, ktorého rozmery sa nekonečne rozširujú. Je to tiež udržateľný a ekologický materiál. Aby sa to dosiahlo, používa sa drevo na riedenie, to znamená drevo stromov rezané, aby sa ostatným umožnilo lepšie sa rozvíjať. OSB je obzvlášť poddajný. Ľahko rezá, prepichuje alebo lepí. Ak je surový, má farbu prírodného dreva, ale vďaka lakom je možné získať tmavší alebo exotickejší odtieň. Tí, ktorí dávajú prednosť farbe, môžu dokončiť škvrny alebo farby. Dnes sa OSB predáva vo všetkých obchodoch pre domácich majstrov. V prípade špecifických potrieb, ako sú veľmi veľké panely alebo nadmerné hrúbky, je možné kontaktovať špecializovaných predajcov.

Rôzne použitia OSB

Drevotrieska je rovnako praktická ako estetická, a preto sa používa na stavbu a dekoráciu. Na stavbu je OSB prítomný na stenách a podlahách. Niekedy slúži ako podpora pred položením dlaždíc, dokonca nahrádza parketové alebo omietkové priečky. V čase, keď sa stavba drevených domov vo Francúzsku stáva čoraz obľúbenejšou, sa OSB etablovala ako nevyhnutný a odolný materiál, ktorý umožňuje znížiť účty na mnohých úrovniach.
OSB je čoraz viac používaný materiál pre architektúru interiéru a predovšetkým pre vytváranie vlastných skriniek a knižníc. Mnoho dizajnérov dnes používa drevený agglo na vytvorenie interiéru a exteriéru nábytku alebo dokonca dekoratívnych prvkov. Toto je prípad Mathieu Gabiota, priemyselného dizajnéra, ktorý je zamilovaný do dreva a ktorý neváha používať OSB rovnako ako jedľa pre rozhodne súčasné výtvory.