Tipy

Prečo si vybrať indukčný varič?

Prečo si vybrať indukčný varič?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Indukčná varná doska je varná doska nachádzajúca sa vo všetkých moderne vybavených kuchyniach. Aby sme to plne pochopili, vedeli redaktori rozhovor s Tassaditom Ait Si Mohamedom, produktovým manažérom pre značku zariadení Asko. Tu sú jeho odporúčania.

Prečo sú indukčné varné dosky také úspešné?

Pretože indukcia je dnes z hľadiska kuchynského vybavenia najlepšia. Samozrejme, plynové sporáky sú stále veľmi obľúbené u profesionálov v oblasti stravovania, ale domácnosti sú stále viac vybavené indukčnými varičmi s 3 horákmi (2 stredné a 1 veľké). Sú ľahko použiteľné a pracujú trochu na rovnakom princípe ako keramická varná doska. Dnes predstavujú 40% tržieb za ceny v priemere od 350 do 2 000 EUR.

Aké sú okamžité výhody?

Rýchlosť ohrevu vás ohromí. Indukcia stúpa veľmi rýchlo vďaka elektromagnetickému systému induktorov. Niekedy sú ľudia prekvapení, pretože zvyčajne čakajú, aby uvarili vodu alebo uvarili steak. Tam je to veľmi rýchle. Napríklad môžeme byť a spáliť karamel. Musíte byť ostražití, ale môžete okamžite prejsť od silného ohňa k nízkemu ohňu. K dispozícii sú aj programy na varenie alebo varenie v dvojitom kotli. Technológie sa vyvíjajú, aby vám uľahčili varenie. Dnes v obchodoch takmer ponúkame iba indukciu.

Už sme úplne zabudli na ostatné spôsoby varenia?

Takmer áno, pretože indukcia zodpovedá súčasným potrebám. Rýchlosť (ako je uvedené vyššie), ale aj ľahká údržba. Na čistenie taniera stačí jednoduchá špongia. A bezpečnosť. Krb sa spustí, len keď naň položíte panvicu. Po odstránení zhasne. Väčšina indukčných varných dosiek má tiež automatické vypínacie a uzamykacie systémy. V prípade, že svetlo indikuje, že doska je stále horúca. Doska sa prispôsobí veľkosti panvice umiestnenej na ohni a inde sa neohrieva, takže nedochádza k tepelným stratám.

Získavame dokonca aj účet za elektrinu?

Samozrejme! Spotreba energie je znížená, asi o 30% menej ako keramické varné dosky. Teplo sa koncentruje na panvici. Indukcia je skutočne ideálna pre človeka, ktorý rád varí, pretože má všetky výhody spoľahlivosti, bezpečnosti a rýchlosti. Môžete nastaviť sily podľa vašich predstáv a keď sú vypnuté, platne sa zastavia, čím sa zabráni zbytočnej spotrebe. Nevýhodou však zostáva určitá investícia ...

Ceny sú stále dosť vysoké ... Existujú aj ďalšie malé nevýhody?

Cenovú hladinu nájdete pri základnej platni za 300 €, ale potom je to ako auto, ak chcete vysokovýkonnú platňu, ceny budú drahšie. Budete tiež musieť priniesť nový riad s nádobami vhodnými na indukciu. Na tento typ doštičiek sa nesmú používať medené, sklenené alebo hliníkové prvky. Vhodné sú iba liatinové a oceľové panvice. Opäť nájdete variabilné ceny. Celkom je zriedkavé byť sklamaním z indukcie.