Užitočný

Zeleninová škvrna na jeho balkóne: rada Florent Imperiale

Zeleninová škvrna na jeho balkóne: rada Florent ImperialeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

S príchodom krásnych dní by sme sa chceli postarať o našu malú zeleninovú záhradu ... Ale keď bývame v byte, snívame len o tom, že by sme ho mali nainštalovať. Viem, že zeleninová záhrada v byte je teraz možná! Na jednoduchom okennom parapete alebo na balkóne môžete pestovať paradajky, baklažány alebo dokonca aromatické rastliny ... Ste v pokušení zážitkom? Riaďte sa pokynmi profesionálneho zeleninového záhradníka na balkóne Florent Imperiale.

Povedzte nám o svojom pozadí

Školením som počítačový inžinier, ale moja vášeň pre záhradníctvo pochádza z môjho detstva, keď som so svojimi rodičmi pestoval zeleninovú záhradu. Keď som sa presťahoval do mesta, snažil som sa udržať toto spojenie s krajinou cez komunitné záhrady, ale nanešťastie som nemal miesto. Potom som začal zalievať na balkón a rýchlo som bol sklamaný z výsledkov týchto konvenčných črepníkových plodín. Všade som hľadal výsadbové riešenia v meste a pochopil som, že niektoré krajiny ako Kanada alebo Spojené štáty americké majú pred týmto typom kultúry prednosť, najmä vďaka geotextilným kvetináčom, ktoré umožňujú optimálny rast. rastliny. Tento materiál som doviezol a výsledok mojich kultúr bol presvedčivejší, čo ma motivovalo k tomu, aby som opustil svoju prácu v IT, aby som sa pokúsil prežiť svoju vášeň ponúkaním týchto inovatívnych produktov, ako aj mojich skúseností s mestskou kultúrou. na mojej webovej stránke.

Fotografie: Du Monde au Balcon

Ako je na balkóne organizovaná zeleninová záhrada?

Najskôr musíte pochopiť, že pomocou geotextílnych kvetináčov musíte položiť všetky šance na svoju stranu, pretože vďaka ich priedušnému materiálu bude vývoj rastliny oveľa lepší, ak poskytnete potrebný kyslík, obmedzením teploty v nádobe a nadmernej vlhkosti, aby sa zabránilo hnilobe koreňa. Potom by ste mali premýšľať nad tým, ako zobrať zalievaciu zeminu, organické hnojivo alebo kompost. Pôda poskytuje dobrú ventiláciu a dobrú zadržiavanie vody (pokiaľ možno pôdu s rýchlosťou zadržania vody vyššou ako 60 ml / l). Kompost bude vyhovovať nutričným potrebám rastliny. Je tiež možné, aby tí, ktorí si želajú vyrábať vlastný kompost pomocou vermicomposterov, vložili všetok organický odpad z kuchyne a dážďovky zabezpečia jeho premenu na kompost jeho digesciou. Tento proces sa ľahko používa a umožňuje vám zhodnocovať váš zelený odpad. Po zakúpení semien zostáva iba zasiať ich priamo do kvetináčov alebo ich zasiať v horúcom stave, v závislosti od ročného obdobia a zvolenej odrody.

Fotografie: Du Monde au Balcon

Môžu všetky balkóny nainštalovať malú zeleninovú náplast?

Áno, môžete dokonca začať na parapete vysadením aromatických bylín. Na štvorcový meter balkóna môžete už zasadiť napríklad dve rastliny rajčiaka, rastlín baklažánu a tri papriky, ktoré môžu počas sezóny dať pätnásť kilogramov zeleniny. V prípade balkónov vystavených na severe alebo tých, ktoré majú málo slnečného žiarenia, sa určité odrody prispôsobujú týmto podmienkam, ako sú šaláty, rebarbora a určité aromatické rastliny.

Fotografie: Du Monde au Balcon

Čo môžete zasadiť do zeleninovej záplaty na balkóne?

Takmer všetka zelenina nachádzajúca sa v záhrade môže byť vysadená na balkóne, dôležitým faktorom je črepník s objemom vhodným pre vybranú rastlinu. Napríklad na pestovanie rastlín rajčiakov, rastlín baklažánu alebo dokonca zemiakov potrebujete hrnce s obsahom najmenej 40 litrov. Jednou z klasických chýb je poddimenzovanie veľkosti kvetináča, čo výrazne obmedzí vývoj rastliny.

Fotografie: Du Monde au Balcon

Existujú špeciálne ochrany, ktoré je potrebné poskytnúť?

Pre plantáže vystavené vetru alebo veľmi vystavené slnku nezabudnite poskytnúť povrchový mulč, ktorý obmedzí odparovanie vlhkosti. Pre ľudí záhradkárov na balkóne je lepšie umiestniť pod hrnce v geotextíliu podložky, aby sa predišlo vzniku škvŕn.

Akú radu by ste dali niekomu, kto chce na svojom balkóne vytvoriť zeleninovú záplatu?

Musíme pamätať na to, že s rastlinami sa zaoberáme živými vecami, ktoré sa rovnako ako my musíme kŕmiť, preto aspoň trikrát do roka musíme používať buď organické hnojivo alebo kompost alebo vermicompost na kŕmenie rastlín. Pre tých naj závratnejších ľudí alebo tých, ktorí chodia na dovolenku bez toho, aby počas neprítomnosti mohli zavlažovať svoju zeleninovú záhradu, odporúčam odkvapkávanie, aby rastlina mala vždy dostatok vody na kŕmenie a mohla ju regulovať. teplota odparovaním.

Fotografie: Du Monde au Balcon

Môže byť zeleninová záhrada na balkóne estetická?

V závislosti od toho, ako usporiadate zeleninovú náplast a zeleninu, ktorú pestujete, môžete mať niečo pestré, čo prirodzene dotýka životného prostredia nášho mesta. Niektoré fotografie ilustrujúce tento článok sú dôkazom! Okrem toho je vždy možné použiť držiaky kvetináčov, pretože je pravda, že estetika nádob nie je nevyhnutne podľa vkusu každého. Zlepšenie je skutočnou výzvou, ktorej budú musieť čeliť výrobcovia geotextílnych kvetináčov, menovite vytvorenie farebných a atraktívnych kvetináčov, pokiaľ ide o cenu, pri zachovaní výhod priedušného materiálu a či by sa výrobok mohol vyrábať v Francúzsko, bolo by to ešte lepšie! Naše praktické záhradnícke videá