Tipy

Čo robiť s Meudon white?

Čo robiť s Meudon white?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sme tu, je konečne jar, sezóna na čistenie. Je to teda príležitosť prehodnotiť naše klasiky a využívať výhody prírodných produktov. Medzi nimi biela Meudon. Tento biely prášok bol masívne používaný pred príchodom čistiacich prostriedkov. Dnes Blanc de Meudon robí comeback a zvádza tých, ktorí uprednostňujú ekologické výrobky. Ako sa používa Meudonova biela? Tu je niekoľko odpovedí.

Aká je biela Meudon?

Blanc de Meudon je biely prášok, ktorý sa skladá hlavne z uhličitanu vápenatého. Je to 100% prírodný produkt, ktorý pochádza z jeho pôvodu. Biela Meudon skutočne pochádza z kriedových lomov vyťažených v parížskej kotline. Prášok sa používa od renesancie na čistenie i na domácich majstrov. Je užitočné odlíšiť bielu farbu Meudonu od bielej Španielska. Aj keď tieto dva výrobky majú v podstate rovnaké funkcie, ich zloženie je veľmi odlišné. Španielska biela je ílový prášok. Blanc de Meudon, podobne ako sóda na pečenie, biely ocot, citrón alebo čierne mydlo, je produktom pre domácnosť, ktorý má vďaka svojej ekologickej stránke nový život.

Použitie Meudonovej bielej farby

Meudonová biela sa používa ako zložka farby a najmä v olejovej farbe. Biely prášok sa používa aj v zložení bielych rias, náterov a tmelu. Hrá úlohu plniva a pigmentu. Blanc de Meudon, súčasť gesso, sa tiež používa na zakrytie ľanových tkanín pred ich natieraním.

Blanc de Meudon ako čistiaci prostriedok pre domácnosť

Blanc de Meudon sa používa od renesancie na údržbu domu. Biely prášok zmiešaný s vodou umožňuje čistenie a lesk mnohých povrchov a materiálov vrátane medi, striebra, cínu, nehrdzavejúcej ocele, mosadze, ocele, skla, kamenina, mramor a dokonca plast.
Blanc de Meudon preto šetrne čistí veľa dekoratívnych predmetov a jedál. V kuchyni je Meudon biela ideálna na čistenie keramických varných dosiek bez ich poškriabania. Nakoniec sa biela Meudon môže použiť s bielym octom na prekonanie úloh všetkého druhu. To umožňuje pripevniť ocot na ošetrovanú oblasť, aby jej dal čas konať.

Blanc de Meudon vo výzdobe

Blanc de Meudon je možné použiť na zakrývanie okien, arkierov a, pre profesionálov, výkladov, aby sa dosiahla pekná dekorácia. Vďaka svojej bielej farbe je na Vianoce veľmi populárny, ale je možné ju používať po celý rok, najmä v súvislosti s manuálnymi workshopmi s deťmi. Bielu Meudon možno odstrániť jednoduchým utretím. Okná nepoškodzujú, naopak ich čistia!