Tipy

Krok za krokom: prasnice reďkovky

Krok za krokom: prasnice reďkovky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka bielemu a červenému koreňu je reďkev všetkým dobre známa. Táto chrumkavá malá zelenina je v našej kultúre tak dobre zavedená, že je to jedno z prvých slov, ktoré učíme našich najmenších. Jemná, mäsitá, svieža a korenistá súčasne, vie, ako má mať rôzne tvary a farby. A v reďkovke je všetko v poriadku, od korienka, ktorý ozdobíte nádychom soli a ktorý drvíte na plátky masla s maslom, s listami, ktoré pripravujú chutné polievky. Reďkvičky sa budú cítiť pohodlne v chladnej pôde pozostávajúcej z zalievacej pôdy, kompostu alebo akejkoľvek pôdy bohatej na humus. Výsevná metóda bude založená na vybranej odrode: pod jedným až dvoma centimetrom pôdy pre stredne dlhé až dlhé odrody a na povrchu zeme pre okrúhle reďkovky. Ide predovšetkým o dva druhy reďkoviek, mesačnú reďkovku a zimnú reďkovku, medzi ktoré patria čierna reďkev, čínska ružová reďkev a japonská biela reďkev. Všetci vás prekvapia svojou špecifickou chuťou, ale predovšetkým predovšetkým ich veľkosťou! Kedy zasiať? Reďkovky sa každý deň vysievajú a zberajú od marca do septembra a zimné reďkovky v lete na zber od októbra do novembra. Ak chcete zachovať úrodu tak dlho, ako je to možné, vedzte, že je možné udržať zimnú reďkovku celú zimu pochovaním do piesku, ako sa to robí v prípade mrkvy. Rovnaká vlastnosť sa dá vysvetliť jednoducho tým, že obidva patria do rovnakej skupiny koreňovej zeleniny! Ružové reďkovky každého mesiaca neuchovávajú dlhšie ako týždeň a mali by sa jesť podľa možnosti v ten istý deň. Ak zmäknú, nechajte ich 24 hodín vo vode, aby si obnovili svoju krehkosť. obtiažnosť : ľahké náklady : od 1 do 2 € za 10 g Potrebné náradie : - hrable - kanva voliteľný : - riadok

Krok 1: Nakreslite drážku


Ak si chcete nájsť cestu medzi reďkovkami a burinou, ktorá porastie, je lepšie sa okamžite rozhodnúť pre siatie do brázd. Ak nemáte šnúru, použite rukoväť vášho hrablea a zľahka stlačte nohu tak, aby odtlačok zostal v zemi. Takto získate rovnú, plytkú drážku. Rozmiestnite drážky od seba vo vzdialenosti 10 až 20 cm.
Samozrejme vám nič nebráni siatiu podľa vašej aktuálnej nálady ...

Krok 2: Zasiať svoje semená


Semená reďkovky sú malé, takže nebude ľahké ich pravidelne vysiať. Dávajte však pozor, aby ste nemali ťažkú ​​ruku. Stačí málo semien a je lepšie zopakovať operáciu každých 15 dní, ako zbytočne vysiať semeno.
V druhom kroku, keď klíčky reďkovky klíčia, budete musieť nariediť a udržať iba tie najsilnejšie výhonky.

Krok 3: Zakryte drážky


Vaša brázda je vysiata, ostáva ju iba pokryť zeminou pomocou hrable. Na rozdiel od fotografie je pre tento krok ľahšie použiť zadnú časť hrable a tlačiť zeminu, ktorá tvorila pery brázdy.
Pokračujte v miernom tlaku, aby sa semená dostali do kontaktu so zemou.

Krok 4: Voda a udržujte pôdu chladnú


Voda pravidelne podporujte výskyt semien. Vo všetkých prípadoch udržiavajte pôdu chladnú a vlhkú, najlepšie ráno zalievajúcu, čo je zárukou rýchleho rastu, ale tiež zabránite tomu, aby sa reďkovky stali dutými a korenistými, ku ktorým dochádza, keď im chýba voda.
Ďalšou výhodou pravidelného zalievania je obmedzenie útokov blchami v pôde (známych tiež ako blšie chrobáky), ktoré sa objavujú v období sucha zožieraním listov. Ďalším spôsobom, ako bojovať proti týmto malým blchám (ktoré lietajú viac ako vyskočiť), je pestovanie šalátu alebo špenátu medzi riadkami alebo rozstrekovanie votrelcov.

Krok 4: Tenké riadky


O niekoľko dní neskôr, ak sú podmienky priaznivé, objavia sa prvé listy. V tomto okamihu je potrebné riediť riadky odstránením najzraniteľnejších rastlín, aby sa podporil vývoj ostatných. Rozmiešajte svoje reďkovky 3 až 5 cm pre odrody každého mesiaca a nechajte 20 cm medzi zimnými reďkovkami, ktoré zaberajú viac miesta.
Vaše riadky sú riedené, aby umožnili rast reďkovky. V závislosti od odrody a poveternostných podmienok sa reďkovky z každého mesiaca zbierajú o 3 až 4 týždne neskôr. O niekoľko týždňov neskôr ...
Ekologické stravovanie tiež vie, ako zdieľať…