Komentáre

Naše najlepšie nápady na vybavenie malej spálne na dĺžku

Naše najlepšie nápady na vybavenie malej spálne na dĺžku

Je to nápad, ktorý vám už niekoľko mesiacov prechádza hlavou, ale neviete, kde začať, neprestali ste ho tlačiť preč ... Ale teraz sa dnes rozhoduje: chystáte sa vylepšiť spálne! Paradoxne, malé priestory sú často tie, ktoré vyžadujú najviac práce. Aby sme to uľahčili, rozdelili sme lokalitu do štyroch etáp: vízia, funkcia, dizajn a dekorácia.

  • 1. Premýšľajte o „šetrení miesta“!
  • 2. Vymedzte niekoľko malých priestorov, z ktorých každý reaguje na inú funkciu
  • 3. Vyberte si dômyselný úložný nábytok
  • 4. Neváhajte sa inšpirovať trendmi v oblasti dekorácie

Myslite na „úsporu miesta“!

V malých priestoroch sa často všetko točí okolo problému skladovania. Os, ktorá bude viesť celý váš projekt, bude preto tá, ktorá šetrí priestor a optimalizuje priestor. Ale skôr, ako chytíte pílu a kefy, je nevyhnutný nevyhnutný predbežný krok: vyriešiť to! Viete, koľko úložných priestorov skutočne potrebujete? Urobte si čas na predstavenie si svojej budúcej spálne, spálne vašich snov ... Samozrejme nevidíte hromadu krabíc od topánok nad šatníkom alebo hromadu neidentifikovaných predmetov ukrytých pod posteľou. Takže začnite vyprázdňovaním všetkých skriniek a umiestnením všetkého majetku do svojej izby pred seba. Rozdeľte ich na tri hromady: * Ktorý je v dobrom stave, aby sa mohol predať alebo rozdať; * Čo treba recyklovať; * Čo je pre vás užitočné a / alebo vám prináša radosť. V rámci tejto poslednej kategórie rozlišujte, čo má vo vašej izbe svoje miesto, od toho, čo nemá. Raclette stroje a páry lyží sa preto presunú do garáže alebo do podkrovia. Nakoniec, každý odev alebo doplnky, ktoré ste v poslednom roku nenosili, patria do prvej kategórie a absolútne pravidlo: nikdy neponechávajte nič „len pre prípad“. To isté môžete urobiť s ozdobnými doplnkami, posteľnou bielizňou a nábytkom. Predmety, odev a nábytok v dobrom stave sa môžu predávať prostredníctvom predajných miest medzi jednotlivcami. Existuje teda veľká šanca, že zisky z predaja vám umožnia vytvoriť malý hrniec, ktorý sa úplne venuje výmene vašej izby! Využite takto uvoľnený priestor na veľké jarné čistenie! Vetrajte miestnosť, umyte steny, ak ich chcete prefarbiť, opravte, čo je potrebné opraviť ... Skrátka: začnite na dobrom základe!
© Leroy Merlin / Pinterest

Vymedzte niekoľko malých priestorov, z ktorých každý reaguje na inú funkciu

To je kľúč k úspešnej renovácii malej, dlhej spálne. Aby ste sa vyhli reťazci nábytku hodného regálu pre supermarkety, definujte aspoň dva oddelené priestory, dokonca tri alebo štyri, v závislosti od dĺžky miestnosti a vašich túžob. Môžete tak vytvoriť: * Spací priestor: s posteľou a jedným alebo dvoma nočnými stolíkmi; * Šatňa: s najmenej šatníkovou skriňou, ale možno aj komoda alebo toaletný stolík so zrkadlom na stene otočenej ku skriňu; * Kancelársky priestor: ak je to možné, nainštalujte ho tak, aby nebol viditeľný z vašej postele; * Wellness kútik: môže to byť malý priestor úplne venovaný vášni alebo miesto, kde budete mať spomienky a predmety, ktoré vás urobia šťastnými a kde sa vám bude páčiť nájsť seba a seba dobitia. Počas fázy návrhu projektu naplánujte dostatočný objem pre každý priestor. Nábytok by nemal byť k sebe prilepený a doprava by mala zostať plynulá. Je tiež možné a dokonca vhodné vymedziť každý priestor pomocou oddeľovacieho prvku, napríklad japonského oddielu, malej strechy alebo dokonca jednoduchej úložnej jednotky. Neváhajte prerušiť linearitu svojej izby, napríklad umiestnením postele pozdĺžne do svojej izby, namiesto toho, aby ste ju umiestnili oproti rovnakej stene ako všetok ostatný nábytok v miestnosti. Ak je to možné, nezakrývajte posteľ pod uhlom, ale okolo jeho okraja nechajte cirkulačnú chodbu najmenej 60 cm. Nakoniec ho neumiestňujte pod okno.
© Shoootin

Rozhodnite sa pre chytrý úložný nábytok

Teraz, keď ste si roztriedili všetky svoje veci, môžete presne odhadnúť množstvo vecí, ktoré budete musieť uložiť vo svojej budúcej spálni, a teda typ a množstvo / veľkosť nábytku, ktoré potrebujete. Opäť nesledujte trend „len v prípade“ výberom väčších kusov nábytku, ako je potrebné. Ak sa vybavíte vhodným nábytkom, nebudete v pokušení naplniť ho predmetmi alebo oblečením, ktoré nebudete používať. Okrem toho, čím je nábytok vo vašej izbe menší, tým bude priestornejší. Ak máte príležitosť, vyberte si vlastný nábytok, najmä pre oddeľovače, ktoré by nemali byť príliš hlboké. Nábytok na mieru je tiež zvlášť vhodný na vytvorenie šatne. Veľmi chytré systémy vám teda umožňujú dosiahnuť skutočnú úsporu miesta. Čelo postele môže byť tiež oddeľovacím prvkom a úložnou jednotkou! Toto riešenie umožňuje vynikajúcu optimalizáciu priestoru a predstavuje originálny spôsob usporiadania miestnosti pozdĺžne. Je tak možné použiť ho ako oddeľovací prvok medzi vašou spálňou a šatňou. V takom prípade ho neváhajte zdvihnúť až po strop. Ďalší tip pre miestnosti s kancelárskym rohom: vytvorte priečku pomocou veľkej knižnice a oprite sa o svoj pracovný stôl. Objekty umiestnené na policiach budú teda prístupné z oboch strán, zatiaľ čo štruktúra knižnice sa osvetlí. Nakoniec, poloha stola, kolmá na dlhú stenu, preruší linearitu vašej izby.
© Planète Déco / Izba pre dospievajúcich

Neváhajte sa inšpirovať dekoratívnymi trendmi

Pre dlhé spálne nie je dostatok nápadov na zdobenie! Preto by bola hanba, nechať sa tým inšpirovať. Ak sa tento trend už dlho zameriava na presklené strechy, drevené priehrady z klaustry sa teraz vracajú do popredia. Ich výhoda? Dokonale sa prispôsobia všetkým druhom dekorácie. Nájdete ich dokonca s malými integrovanými policami. Color v našich interiéroch robí návrat a aké šťastie! Chyťte tento trend a vyvažujte objemy svojej izby. Ak to chcete urobiť, natrite jednu z malých stien tmavšou farbou ako ostatné. Vaša izba bude vyzerať kratšia. Vyberte si krásnu šalviu zelenú alebo peknú šedú modrú, dve hlboké, ale jemné farby, aby do vašej izby priniesol malý charakter. Nakoniec tiež premýšľajte o svetle, najmä ak si rozdelíte izbu. Každý priestor musí mať úžitok z osvetlenia prispôsobeného jeho použitiu. Kancelária bude napríklad potrebovať stolovú lampu, šatník bude vybavený zapustenými bodovými LED bodovými svetlami, zatiaľ čo priestor na spanie bude musieť byť osvetlený nočným osvetlením. Malé, dlhé spálne ľahko zvládnu bez stropného svetla.
© Planète Déco / Saint Maclou Čo ak sa s nami podelíte o svoje úspechy? Pošlite nám svoje fotografie pred / po prostredníctvom našich sociálnych sietí!