Užitočný

Opravte trhlinu v stene sami

Opravte trhlinu v stene sami

Trhliny nie sú úprimne estetické. Napriek tomu ich príliš veľa ignoruje alebo sa ich pokúša ignorovať, pretože nevieme, ako ich opraviť. Nemusíte byť skúseným údržbárom, aby ste sami opravili praskliny v stene. Potrebujete len správne nástroje a správne materiály. Ako opraviť vnútornú trhlinu? Tu sú naše tipy.

Vybavte sa skôr, ako začnete

Pred riešením trhliny sa vybavte. Na vykonanie opravy budete potrebovať náradie: maliarsky podnos, trojuholníkový škrabák, americký nôž, nože, ktoré majú byť potiahnuté, brúsny blok a brúsny papier. Budete tiež potrebovať nasledujúce materiály: výplň, stierková hmota a zvitok crackovej pásky.
Svoju bezpečnosť budete musieť zaistiť aj nosením ochranných okuliarov, masky a rukavíc. V závislosti od umiestnenia trhliny budete možno potrebovať rebrík alebo schodík. Dávajte pozor a buďte opatrní! Nakoniec, ak máte v miestnosti, kde sa nachádza prasklina, parkety alebo koberec, pred začatím prác chráňte podlahy plachtou.

Opravte trhlinu pomocou dobrých techník opravy

Prvým krokom pri oprave je chrániť sa. Nasaďte si rukavice, okuliare a masku. Potom zoberte trojuholníkovú škrabku a rozšírte trhlinu, aby ste vykonali hlbšiu a trvalejšiu opravu. Budete tiež musieť zastaviť priebeh trhliny. Na tento účel urobte pomocou amerického noža vodorovný rez v stene na každom konci trhliny. Poškrabajte trhlinu, piesok a potom oblasť oprášte. Ak nie je pripravený na inštaláciu, pripravte si výplň. Pokyny sú uvedené na obale a musia sa starostlivo dodržiavať. Všeobecne by mal byť povlak veľmi hladký a hrubý. Mal by priľnúť k používanému nožu. Vyplňte trhlinu a potom povrch vyhlaďte. Opravu prikryte prackami a odstráňte prebytočnú omietku. Nechajte schnúť najmenej 4 hodiny. V prípade potreby operáciu zopakujte. V skutočnosti to nie je nezvyčajné, že sa pri sušení zmenšuje. Po dokončení tohto kroku zoberte alebo pripravte konečnú omietku. Rozložte ju, nechajte ju najmenej 4 hodiny zaschnúť a opatrne ju prebrúste.
Oprava je dokončená! Prácu môžete obdivovať.