Tipy

Rozhovor s Dominique Le Sidaner, prezidentkou združenia Les Jardins Henri Le Sidaner

Rozhovor s Dominique Le Sidaner, prezidentkou združenia Les Jardins Henri Le SidanerWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Gerberoy je staré opevnené mesto nachádzajúce sa na polceste medzi Beauvais, Rouen a Amiens, ktoré v 13. storočí objednalo „mesto“ Philippe Auguste. Táto tisíctisícová dedina, zaradená medzi najkrajšie vo Francúzsku, skrýva za jej hradbami úžasné záhrady francúzskeho maliara Henriho Le Sidanera. Impresionistický umelec nepochybne zabudol na širokú verejnosť a strávil veľkú časť svojho života navrhovaním a úpravou vonkajších priestorov v dokonalej harmónii s okolitými stredovekými ulicami. Zachovaná dnes Dominique Le Sidaner, vnučkou maliara, Jardins Henri Le Sidaner naďalej ohromuje návštevníkov svojou šikovnou zmesou farieb a opojných vôní.

Povedzte nám úžasný príbeh týchto záhrad ...

Dominique Le Sidaner: „Na základe sochárky Auguste Rodinovej a keramiky Auguste Delaherche objavil môj starý otec Gerberoya, kde v roku 1904 kúpil dom, ktorý si postupne obnovil. Toto miesto zodpovedalo vo všetkých ohľadoch jeho očakávania, pretože hľadal atypickú, ale pokojnú záhradu, v ktorej by maloval svoje obrazy. V priebehu rokov uskutočnil rôzne akvizície na zväčšenie domu a záhrady, potom začal stavať dielňu v starej Každý prvok záhrady - pavilón, oblúky a počasie - navrhol môj predok, ktorý mal veľmi presnú predstavu o tom, čo chcel.

Ako sa dnes vyjadrujú?

Ak chcete navštíviť záhrady, musíte najprv prejsť okolo domu maliara, ktorý dnes obývame s manželom. Tá teda nie je prístupná verejnosti, dielňa susediaca s budovou je však prístupná verejnosti: niekoľko dní pred smrťou je možné objaviť niekoľko kusov nábytku, kópie jeho obrazov, ako aj jeho najnovšiu skicu. Po prejdení hradbami vstupuje návštevník do toho, čo nazývame biele záhrady. Henri le Sidaner mal rád najmä čiernobiele vonkajšie priestory, takže každá záhrada má farebný názov! Návšteva končí ružovou záhradou, ktorej dominuje červená a ružová, potom žltá a modrá záhrada. V ňom sa nachádza pekná belvedere, ktorá je dokonalou replikou Petit Trianon vo Versailles.

Ako sa vám podarí udržať taký priestor, ktorý je tak ponorený v histórii?

Dbáme na to, aby sme v maximálnej možnej miere rešpektovali plány a výber rastlín spoločnosti Henri Le Sidaner. Páčili sa mu určité odrody ruží, ale tiež vistéria, plamén alebo dokonca strieborné koše. Niekedy si naše rastliny kupujeme v zahraničí, keď sa zrútime, aby si záhrady zachovali svoj pôvodný vzhľad so špecifickými kvetmi. Najkomplikovanejším však zostáva kosenie trávnika, pretože početné talianske terasy a strmé pozemky spôsobujú, že určité časti záhrady sú neprístupné!
Záhrady Henriho Le Sidanera sú otvorené pre verejnosť od apríla do októbra, každý deň okrem utorka Informácie o cestovnom ruchu Gerberoy Point 3, rue Henri le Sidaner / 60380 GERBEROY 03.44.46.32.20

Pozrite si naše video: starostlivosť o ružové kríky

Všetky záhradnícke videá