Informácie

Tipy pre krajinu na úpravu kvetinovej záhrady

Tipy pre krajinu na úpravu kvetinovej záhrady


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

1. Nezabudnite na sezónnosť kvetín vo vašej záhrade


pre terénne úpravy vynikajúca kvetinová záhrada, jedna z najdôležitejších vecí, ktoré treba mať na pamäti, je to, že musíte predvídať obdobia kvitnutia, aby záhrada zostala dobre zásobená a pestrá po celý rok ... a nielen niekoľko mesiacov v roku.

A aby vaše kvetinová záhrada či už vo všetkých ročných obdobiach nie je žiadnym tajomstvom: budete sa musieť odvolávať na obdobia kvitnutia druhov, ktoré tam chcete zasadiť, a ozdobte svoj vonkajší priestor kvetmi a rastlinami, ktoré kvitnú na jar, v lete, jeseň a zima.

2. Kvetinové obdobia kvetov


Aby vám pomohol udržať kvetinová záhrada po celý rok, tu je zoznam kvetín a rastlín a ich doba kvitnutia. Vyberte si z každej kategórie niekoľko a vaša záhrada nebude nikdy holá alebo nudná:

  • Druhy, ktoré kvitnú na jar: plamienok, hybridný tulipán, snehová guľa, kalina, bylinková pivónia, polychrómová výhonka, muškátový oriešok, prvosienka, prvosienka, silén, vistéria, dúhovka, okrasný cesnak ...
  • Druhy, ktoré kvitnú v lete: ruža, hybridná ľalia, karafiáty básnikov, alchemilla, dahlia, nasturtium, mak, levanduľa, denivka, hollyhock ...
  • Druhy, ktoré kvitnú na jeseň: dahlia a hybridná dahlia, aster, japonská sasanka, anémia, chryzantéma, klaun, šafran ...
  • Druhy, ktoré kvitnú v zime: čeľade, mäsité vresy, lieskové orechy, japonská Andromeda, snežienky, krokusy…

3. Zamyslite sa nad tvarmi a objemami


Ak chcete vytvoriť peknú kvetinovú záhradu hodnú mena, nestačí nájsť kvety a rastliny, ktoré ju budú zdobiť a zafarbovať po celý rok, ale tiež myslieť na jej harmonické úpravy; a to: vytvárať zväzky a perspektívy, ktoré prekvapia oko tým, že prinesú úľavu, hĺbkové efekty atď.
Na tento účel existuje vždy veľmi jednoduchý a účinný vzorec: rozhodnúť sa pre pevný kruhový priamo v strede záhrady (napríklad na jar môžete zasadiť tulipány a na jeseň dahlias) a ohraničiť ich trvalkami.

Ak chcete zvýšiť svoju kvetinovú záhradu, popínavé rastliny klematis, hollyhocks, clematis, volubilis alebo ipomata sú tiež vynikajúcou alternatívou.
Nakoniec neváhajte meniť tvary svojich plantáží: napríklad guľaté dreviny a kríky, ktoré prinesú mäkkosť napríklad medzi hrotmi špicatých kvetov!
 

4. Nezanedbávajte príslušenstvo


Pretože pekná kvetinová záhrada si vyžaduje čas a minimum úsilia, neváhajte investovať do príslušenstva, ktoré vám pomôže dosiahnuť záhradu vašich snov. Najmä:

  • Útulok (alebo chata) úplne venovaný vytváraniu kytíc. Poskytnite veľký pracovný plán, odkladací priestor na uloženie vášho zariadenia, hrnčiarsky stôl, hrnce a vázy všetkých farieb na stimuláciu vašej fantázie! Komerčne sa predáva veľa modelov prístreškov a záhradných chát; uprednostňujú neošetrené drevené modely pre prirodzenejší vzhľad.
  • Záhradné oblúky. Oblúky a mreže, ktoré sú nevyhnutné na zvýšenie výšky kvetinových záhrad, slúžia ako podpora pre popínavé rastliny, ako sú plamienok, popínavé ruže, ivies, vistéria ...
  • Hrnce a kvetináče. Preferujete nádoby s moderným dizajnom, vyrobené zo živice alebo zo sklenených vlákien.

Kvetinová záhrada: aký rozpočet?

Rozpočetterénne úpravy kvetinovej záhrady závisí od niekoľkých kritérií: povrch, príprava pôdy, výber materiálov a odrôd rastlín a kvetov, ktoré tam chcete pestovať ...
Vytváranie kvetinovej záhrady môže byť dosť drahé, takže začnite s niekoľkými odrodami, vymieňajte si semená a odrezky a množte plantáže z roka na rok!